“Aday olmak istiyorum” dedi tepkileri üzerine çekti

baykal

Erdoğan’la görüşmesi sonrasında şimşekleri üzerine çeken Deniz Baykal, kendisine yönelik tepkileri önceki gün Genel Merkez’deki milletvekilleri toplantısında birinci ağızlardan duydu.

Baykal, yaptığı izahata rağmen vekilleri ikna edemedi, gerilimin yükselmesini Kılıçdaroğlu engelledi.

Genel Merkez’deki tartışmalı toplantının ardından dün TBMM’nin açılışını yapan Baykal, öncesinde Kılıçdaroğlu’nu Meclis’teki makamında ziyaret etti. CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre, Baykal siyasi tecrübesine işaret ederek partisinin adayı olma talebini resmen Kılıçdaroğlu’na iletti. CHP lideri de bu konuda kendi başına bir karar vermesinin doğru olmayacağını, partinin yetkili organlarındaki değerlendirme sonucunda son sözü söyleyeceklerini kaydetti.

Baykal, çıkışta gazetecilerin Meclis Başkanı adayı olup olmayacağına yönelik sorularına muhatap oldu. “Hayır, böyle bir açıklamam yok. Olduğu zaman görürsünüz ama daha Meclis Başkanlığı adaylığı süreci bile başlamadı” diyen Baykal, “Kalıcı olmak ister misiniz?” sorusuna “Bunları sonra konuşuruz” karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu ile görüşmesini “Biraz hasret giderdik” sözleriyle değerlendirdi.

Baykal önceki geceki toplantıda ise partililere veryansın etti. Yanlış anlaşıldığını söyledi.Erdoğan’la görüşmesinde hiçbir şekilde koalisyonun gündeme gelmediğini dile getirdi. Partinin çıkarlarına aykırı davranmadığını söyleyen Baykal, “Ama yanlış anlaşıldım. Bundan dolayı Meclis Başkanı adaylığım tehlikeye girdi. Beni dışardan değil kendi içimizden birileri hedef tahtasına koydu. Böylece Meclis başkanlığımızın önüne geçmeye çalıştılar, yazıklar olsun” dedi.

Ankara En İyi Avukat