Akşener’den Bahçeli’ye gönderme!

aksenerbahceli

Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Odanızdaki saat hala 17.25’i mi gösteriyor, yoksa pil taktınız mı?” diye sordu. Balıkesir’de partililerle buluşan Akşener, “Buradan sizin huzurunuzda Sayın Genel Başkana bir soru sormak istiyorum. 17-25 Aralık, 2013’ten itibaren MHP için, o kurumsal yapı için, sizin için bir hırsızlık ve yolsuzluk soruşturmasıydı… Şimdi bu süreçte bedel ödemiş ve hala kavgasını veren bir siyasetçi olarak bu sorunun yanıtını almalıyım. Son dönemdeki bahar havasına baktığımda MHP için ve Bahçeli için 17-25 Aralık bir hırsızlık ve yolsuzluk soruşturması mıdır, yoksa paralel çete tarafından Reis’e yapılmış bir darbe ve kumpas mıdır? Bunun cevabını alana kadar soracağım. Biz grup konuşmalarını tekrar ettik. Bahçeli’ye destek verdik. Eğer 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıysa Sayın Bahçeli’nin odasındaki saat Can Dündar’ın yaptığı röportajda olduğu gibi hala 17.25’de durmakta mıdır, yoksa Sayın Genel Başkan Reis’e darbe ve kumpas yapıldığını kabul ettiniz de o saate o pili taktınız mı? Bu sorunun cevabını almak benim hakkımdır.” ifadelerini kullandı.

“Bugün şu salondaki coşkuyu, şu salondaki iradeyi keşke gelip görseydi” diye sözlerine başlayan Akşener, 15 Mayıs’taki kongre yapılacağını anımsattı. Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kurultay MHP’nin iç işidir. Ama gelin görün ki; korku dağları bekliyor. MHP’nin iç meselesi olan kurultay meselesi, AKP’nin, Saray’ın, sarayı destekleyen Reisçi takımının bir numaralı sorunu olmuştur. Bir siyasi partinin iç işlerine karışmak, kongresinde bir adayın yanında olmak hangi edebe, hangi hayaya, hangi nezakete sığar. Siz iyice kafayı karıştırdınız. Hani diyor ya gençler, ‘Ne içtin abi. Neyin kafası bu?’ Bu kurultay sadece partilileri ilgilendirirken, Reisçi 7 gazete, bize hakaret etmeye başladı. Sayın Bahçeli’ye, Devlet Bey’e ağız dolusu hakaret eden yazar çizer takımı var ya. Meğerse bizim genel başkan kanatsız bir melekmiş, bir evliyaymış. Bunlar yeni fark etmiş. Biz de o meleğin kanatlarını yolan aşüfte tiplermişiz. Tarzan zorda, Abbas yolcu.”

Akşener, “Dün bahçeliye küfredenler bugün melek ilan ediyor. Kurultay süreci ile birlikte “ajan” ve “paralel” ilan edildik. Bize paralel diyenlere sesleniyorum. Biz paralel değiliz ama siz yamuksunuz yamuk. Allah’ın izniyle iktidar olacağız Türkiye’de önce siz yamukları sonra da yamulttuğunuz tüm kurumları düzelteceğiz.” diye konuştu.

 

kaynak: Meydan