Akşener’den Erdoğan’a ‘Reis’ tepkisi!

meral akşener

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Burdur’da olağanüstü kongre sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşması sırasında Erdoğan’a “Reis” dediği için tepki alan Akşener, “Reis bize ait bir şey değil mi? Bak onu bile çalmışlar be” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Burdur’da önemli açıklamalarda bulundu.Kalabalık araç konvoyu eşliğinde kent merkezindeki bir otelde dinlenen Meral Akşener, Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda partililere seslendi. “MHP’yi, AK Parti’nin arka bahçesi yaptırmayacağız” dedi.

Meral Akşener, “MHP’deki kongre süreci ile ilgili bir yola çıktık. Bu yol MHP’nin 1 Kasım’da aldığı sonucu kabul etmeyen, bu sonucun MHP’nin potansiyelini yansıtmadığına inanan daha büyük bir potansiyele ülkücü iradenin, MHP mensuplarının layık olduğunu kabul eden bir yoldur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ak Parti hükümetine yönelik eleştirilerde bulunan Meral Akşener, “Uzunca zamandır herkes bize laf söylüyor. Genel merkez devlet adamlığı konusunda ordinaryüs profesörlerden oluştuğu için ‘sabır ya hacı’ durumunda. Tek alkışlandığımız yer sokaktan çekilen ülkücüler. Ülkücüler neydi ki sokaktan çekildi? Ülkücüler önüne gelene yumruk, tokat mı atıyordu ki terbiye edildiler? Tek alkış yerinin bu olduğu bir sistemi reddediyorum” diye konuştu.

Kurultayı durduran hakimler için Akşener’den flaş hamle
Bahçeli’ye yönelik, “7 Haziran’da ‘Ver Bilal’i, al iktidarı’ dediniz. Bir iktidar olma hayalini, milletin bize verdiği görevi ortadan kaldırdınız. ‘Ver Bilal’i al iktidarı’ sözünüz hala geçerli mi? Bunların hiçbiri geçerli değilse reisten özür dilediniz mi?” diye konuşmasını sürdüren Meral Akşener’e salondaki bir partili ‘Reis deme’ diye seslendi. Bunun üzerine Akşener, şöyle devam etti:

“Öyle diyorlar öyle, şöyle tırnak içinde reis. Reis bize ait bir şey değil mi? Bak onu bile çalmışlar be. Onu bile çalmışlar. Tamam bir daha demeyeceğim. Neden demeyeceğim biliyor musunuz, şimdi bu gazeteciler reis diyorlar da onu bile bizden aşırmışlar, onu fark etmemiştim. Bundan sonra zinhar demek yok. Buradan hep birlikte, bir ağızdan hem AKP’lilere, hem saraya, hem genel merkeze vallahi de billahi de ant olsun, şart olsun MHP’yi AKP’nin arka bahçesi yapmayacağız. Yaptırmayacağız.”

 

kaynak: internethaber.com