Bahçeli Türkeş sorusuna cevap vermedi

devletbahceli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün seçime ilişkin düzenlemeleri konuşmak ve süreci değerlendirmek üzere partisinin merkez yönetim kurulunu (MYK) topladı.
Alınan bilgiye göre Bahçeli, partisinin merkez yönetim kurulu toplantısında Tuğrul Türkeş ile ilgili konuşmamayı tercih etti.
Koalisyon görüşmelerini, siyasi etik gereği basınla paylaşmadıklarını belirten Bahçeli, buna karşın Başbakan Davutoğlu’nun MHP’yi uzlaşmaz bir noktada göstererek, görüşmedeki ifadeleri çarpıtma yoluna gittiğini dile getirdi.
Bahçeli, bundan sonraki olası koalisyon görüşmeleri için “Kameralar karşısında görüşürüm” ifadesini kullandı.

1991 seçimlerinde o dönem MHP’nin öncülü olan Milliyetçi Çalışma Partisi’nin, Refah Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi seçim ittifakı yaptığını hatırlatan Bahçeli, ittifakın çok zor koşullarda gerçekleştiğini anlattı. O dönem Refah Partisi’nin İstanbul İl Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in adaylığına sıcak bakmadığını, Türkeş’in istenmeyen adam ilan edildiğini kaydeden Bahçeli, Erdoğan’ın bugün ise başkanlık sistemi tartışmalarında Türkeş’e atıfta bulunduğunu söyledi. Bahçeli’nin sözleri, “Tuğrul Türkeş’e mesaj” olarak yorumlandı.

 

 

kaynak: Habertürk

Ankara En İyi Avukat İdman Xəbərləri