Bahçeli yine çok sert: Alçak hesaplar Saray’ın başında patlayacaktır!

devletbahceli

MHP Genel Başkanı Bahçeli, her fırsatta seçim ve sandık güvenliğine vurgu yaptıklarını belirterek, “Erdoğan ve Davutoğlu hükümet kurulmaması için olağanüstü çaba harcamakla yetinmeyip, adım adım Türkiye’yi seçim güzergâhına itmişlerdir. Doğu ve Güneydoğu’nda seçim güvenliğinin nasıl sağlanacağı bu iki mevki tutkununun, bu iki Türkiye muhalifinin gündeminde yer almamıştır” dedi.

Bahçeli, dün yazılı açıklamasında özetle şunları kaydetti:

“AKP’nin PKK’yla kurduğu müzakere masaları, şehadet ve gözyaşı olarak aziz milletimize fatura edilmiştir. Çözüm Süreci’nin müellif ve mimarları Türkiye’yi tepeden tırnağa kundaklamışlardır. Bölücü terörün yaygınlaşmasının yegâne müsebbibi hiç kuşku yok ki AKP’nin köhne ve kötürüm politikalarıdır. Kaçak sarayın ahlaken rutubetli odalarında kurgulanan, tamamen kişisel ikbal ve gayeleri gözeten siyaset planlamaları bir yanda devleti kilitlerken, diğer yanda milletimizin zaman kaybetmesine yol açmıştır.

Erdoğan, saltanatını sürdürebilmek için başta Davutoğlu olmak üzere AKP yönetimini ve devşirdikleri koltuk sevdalılarını kukla gibi kullanmaktadır. 7 Haziran seçimlerinin sonucunu beğenmeyip telaşla koalisyon hükümeti kurulmasının önüne taş koyan, engel çıkaran ve set çeken Erdoğan, siyasetteki tıkanıklığın gerçek suçlusudur. Davutoğlu dostlar alışverişte görsün kurnazlığıyla muhalefeti nafile tur ve ziyaretlerle meşgul etmiş, akıbeti belli olan istikrarsızlığın kılıfını peşinen hazırlamıştır. Erdoğan, 8 Haziran sabahından itibaren seçimlerin yenilenmesini kafasına koymuş, bu maksatla da Davutoğlu’nu uzaktan kumandayla yönetmiştir. Türkiye terörün koyu ve göz gözü görmez sisine kapılmışken, malum zihniyetin iktidar hesabı yapması, milli iradeyi küçümseyip sandıktan çıkan kararı farklı yöntemlerle karartması demokrasi tarihine kirli ve rezil bir kumpas olarak geçmiştir.

PKK işbirliğiyle kurulan geçici Bakanlar Kurulu’nun ülkeyi 1 Kasım’a nasıl götüreceğine de herkes şahit olacaktır. Ahlaksızlık ve inkâr üzerine bina edilen geçici Bakanlar Kurulu’nun Erdoğan’ın maşası işlevi göreceği, siyasi dizayn ve tasarıma çanak tutmak için kuryelik yapacağı maksadını aşan bir yorum değildir. Anayasa’nın ruhunu ve lafzını kasten çiğneyerek milletvekilleriyle direk temas haline geçen, kapalı zarf usulüyle bakanlık öneren Davutoğlu, eline tutuşturulan listeye mecburen katlanmış, yüzündeki asabi ve hazımsızlık belirten çizgileri zoraki saklamaya çalışmıştır.

Erdoğan ve Davutoğlu’nun MHP’ye yönelttikleri iftira kampanyası aynısıyla ters tepecek, alçak hesaplar Saray’ın başında patlayacaktır. İnsanlığın suskun kalarak izlediği kıyılarımıza vuran minicik bedenlerin katillerine dik durmak, emperyalizmin oyunlarını yarmak için 1 Kasım tarihi fırsattır. Mardin Dargeçit’te AKP’nin çözüm ortakları tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen 4 polisimizin ve 20 Temmuz’dan itibaren şehadet şerbetinden içen toplam 84 şehidimizin hakkını, hukukunu savunmak, dökülen kanlarını yerde bırakmamak için MHP tüm varlığıyla hazırdır. 1 Kasım’da AKP gitmez ve hak ettiği dersi almazsa hem ekonomik, hem de sosyal felaket kaçınılmazdır.”

 

Ankara En İyi Avukat