Bürokraside “gece yarısı” atamaları

resmig

Bürokraside gece yarısı atamaları.

Birçok bakanlıkta üst düzey atamalar yapıldı, kritik görevden almalar yaşandı.

Ulaştırma Bakanlığı’nın en kritik birimlerinden olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal’da görevden alınanlar arasında.

Resmi gazetede yayınlanan atama kararlarına göre;  İstanbul Vakıflar 1. Bölge  Müdürlüğüne, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, Bursa Bölge Müdürlüğüne

Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise  Recep Kafes, yine aynı makama bağlı Hazine Müsteşar Yardımcılığına, Sigoratcılık

Genel Müdürü Ahmet Genç  atandı.

Diğer atamalar şu şekilde:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Ağdaş, Engelli ve  Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi ve Bakanlık Müşaviri Mustafa Can başka  bir göreve

 

atanmak üzere görevlerinden alınırken,  Engelli ve Yaşlı Hizmetleri  Genel Müdürlüğüne Tacettin Güneş, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür  Yardımcılığına,

Abdulkadir Abduşoğlu, Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl  Müdürlüğüne Hasan Aykut,  Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Uşak  Aile ve Sosyal Politikalar İl

Müdürü Ahmet Altın ve  İzmir Aile ve Sosyal  Politikalar İl Müdürlüğüne, Nesim Tanğlay getirildi.

– Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 

-Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına Cemil Başpınar, Ankara  Bilim,Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Karaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Vehbi

Konarılı tayin edildi.

– Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 

İş Başmüfettişliği görevlerine Hüseyin Kocapiçak ile Cüneyt Özen  atandı.

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 

Bakanlık Müşavirliğine, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bilal  Curabaz getirilirken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Ali  Ramazan Acar

başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

-Dışişleri Bakanlığı 

Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığına, Ali Murat Başçeri,  Bakanlık Müsteşar Yardımcılığına Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Levent Murat  Burhan getirildi.

 -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, aynı yerin  Genel Müdür Yardımcısı Sadık Küçükgünay yeniden atanırken,  Bakanlık Müşavirliği

görevlerine, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı  Atik  Ahmet Yücer ve Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cafer Kınanç,  Şırnak İl  Gıda,

Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ise Bekir Kılıç getirildi.

 -Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 

Bakanlık Müşavirliğine, Hakkı Ahmetbeyoğlu, Gümrük ve Ticaret  Başmüfettişliğine Dursun Coşkunçelebi atandı.

-Kültür ve Turizm Bakanlığı 

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Fikret  Komser,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına Ramazan  Çokçevik, müfettiş yardımcıları Ali

ErdemYalçin ile Mustafa Çakır müfettişliğe  atanırken, Muş İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Bulut ile Bakanlık Müşaviri  Yalçın Kurt başka görevlere getirilmek üzere

görevlerinden alındı.

-Maliye Bakanlığı 

Diyarbakır Defterdarı Hasan Koca, Şırnak Defterdarı İbrahim Kulaoğlu  başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.

-Milli Eğitim Bakanlığı 

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,Bülent Şahin getirildi.

-Orman ve Su İşleri Bakanlığı 

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliğine İlhan Umut  atandı.

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 

Bakanlık Müşavirliğine görevlerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi  Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Birdal ile Mehmet Karabulut tayin  edildi.