Can Dündar’a silahlı saldırı!

can-dundar-ve-erdem-gul-silivri-cezaevi-nden-8197206_4113_m

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde beklediği sırada bir kişi tarafından silahla ateş açıldı.

MİT TIR’larının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davanın dördüncü duruşması için adliyede bulunan Dündar, verilen arada dışarı çıktı.

Gazetecilerin bulunduğu alana geçen Dündar’a, bir kişi tarafından silahla ateş açıldı.

Dündar yara almazken, saldırı anında Dündar’ın yanında olan NTV Muhabiri Yağız Şenkal hafif yaralandı.

Silahlı saldıyı gerçekleştiren 1976 doğumlu Sivas nüfusuna kayıtlı Murat Şahin, polisler tarafından gözaltına alınarak Çağlayan Polis Merkezi’ne götürüldü. Saldırgan Murat Şahin’in çeşitli suçlardan emniyette kaydı var.

Hastaneye kaldırılan NTV Muhabiri Yağız Şenkal, olayı şöyle anlattı:

”Can Dündar’la adliyenin hemen önündeki meydanda beraber yürüyordum. Bir kişi geldi elinde bir silah vardı yere doğru ateş etti Can Dündar’ın bacaklarına doğru ateş etti. İki üç el ateş etti seken kurşunlardan biri benim bacağıma geldi. Herhangi bir sıkıntı yok Can Dündar’ın durumu iyi. Silahlı saldırgan bağırdı ne dediğini tam anlayamadım. Kurşunlardan biri benim bacağımı sıyırdı. Gayet iyiyim bir sıkıntı yok. Saldırgan gözaltında.”

Can Dündar saldırı girişimine ilişkin, ”İyiyim bende bir şey yok mahkeme karar için ara vermişti. O kararı beklerken çıktığımızda böyle bir saldırı gerçekleşti. Saldırgan ‘Sen vatan hainisin’ diyerek üzerime ateş etti. Kimdir nedir bilmiyorum. Sadece bana yönelik silahını yönelttiğini gördüm. Eşim ve sayın vekilimiz yanımdaydı onlar engel oldular” dedi.

 

kaynak: NTV