Devlet diz çökmez, el öpmez!

bahçeli

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun,‘Cesaretiniz varsa Tunceli’ye gidin” sözlerine meydan okuyan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Tunceli’ye gitti.

Bahçeli’nin gelişi öncesi şehirde gerginlik yaşanmış, kepenkler kapatılmış ve bazı sivil toplum örgütlerinden tepki gelmişti.

Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı kente gelen MHP lideri Bahçeli, cemevi ve esnaf ziyaretlerini iptal etti. Bahçeli, Valilik önünde halka hitap etti.

Bahçeli, Elazığ’dan konvoy eşliğinde ve yoğun güvenlik önlemleri altında  Tunceli’ye geldi. Valilik önünde halka seslenen Bahçeli, ”  İşte Tunceli’deyim.

Sayın Davutoğlu bilmiyorsa, öğrenmediyse buradan hatırlatıyorum: MHP’de mangal gibi yürek, demir dağları eritecek kadar devasa bir cesaret vardır.

Ne inşamızdan cayarız ne vatanımızdan vazgeçeriz.” dedi.

Bahçeli,şöyle devam etti:

1937-38’de Tunceli’de baş gösterenler isyandır. Bu isyana karışanlar da devrin bölücü teröristleridir.

Teröristin dini, milliyeti, nesebi önemli olmayacaktır. Elinde silahla dağda gezen topraklarımızdan pay kapmak isteyen masum vatandaşlarımıza kasteden hiçbir bedbaht mazlum görülemeyecektir. Bunların özürler dilenerek, hürmet ve hayranlıkla yad ettiğimiz evladı Kerbela’dan addedilmesi hakarettir.

Devlet diz çökmez!

 Devlet diz çökmez. Devletin el etek öpeceğini iler i süren Başbakan’a diyorum ki devlet el de etek de öpmez.

Diz çökseydi, el öpseydik Tunceli diye bir ilimiz de olmazdı. Büyük Türk milleti hepimizin iftiharıdır. Bu topraklar bu vatanın ayrılmayacak bir parçasıdır. Kardeşçe yaşamak varken el ele, gönül gönüle Allah’ın nimetlerinden sahiplenmek dururken içimizi karıştırmak isteyenlere niçin göz yumalım.”