“Erdoğan 8 yıl boyunca dinlendi, belgelerini gördük”

 

zamanerdogan

Alman Focus dergisinin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dışişleri bakanlığı döneminde Suriye’ye askeri müdahale planlarının konuşulduğu toplantının Amerikan istihbarat kurumu NSA tarafından dinlendiğine dair haberini değerlendiren Aksünger, “Dergi ‘bunu NSA yaptı’ dediğinde altına iyice, ciddi şekilde bakmak lazım” diye konuştu.

NSA’in bir bilgisayardaki tüm veriyi çekebilecek bir altyapıya sahip olduğunu savunan Aksünger, şunları söyledi: “Amerika ile Avrupa kıtasını birleştiren tüm büyük optiklerin geçtiği yer İngiltere’den çıkıyor. Ve Silikon Vadisi’ndeki firmaların yüzde 90’ı NSA ile çalışıyor ve bunlara ‘arka kapı’ açmış. Yani, tüm verileri çekebiliyorlar. Bugün önünüzdeki bilgisayardaki her şeyi çekebilecek hale gelmişler. Erdoğan’ı 8.5 sene 24 saat boyunca dinlemişler. Bu, belgelerde var. Belki şu anda ortalıkta dolaşmıyor olabilir ama biz bu belgeleri gördük.”

Dinlenenlerden biri de Erdoğan

“Diyelim ki 500 kişiyi dinliyorlardı ya datasını toparlıyorlardı bu onların kontakta olduklarıyla birlikte 10 bin kişiyi buluyor. Bunlardan bir tanesi de Recep Tayyip Erdoğan” diyen Aksünger, şöyle devam etti: “Eğer Süleyman Şah Türbesi ile ilgili konuşmalar, Hakan Fidan, diğer başbakan yardımcısı arkadaşların konuşmaları NSA tarafından bir yerlerle yansıtılmışsa bilgilerin hepsi onlarda vardır zaten. Fuat Avni’yi de merak ediyor musunuz bundan sonra?”

(Kaynak: Diken)

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat