Erdoğan’ın okulu yeni baştan yapılacak

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da mezunları arasında bulunduğu İstanbul İmam Hatip Lisesi yıktırılıp yeniden yapılacak. 5.1 dönümlük arsa üzerine inşa edilecek ‘eğitim kompleksinin’ yapımını ‘siluet’ tartışmalarına konu olan ‘16/9 Projesi’nin müteahhidi Erdoğan’ın sınıf arkadaşı Mesut Toprak ‘bedelsiz’ üstlenecek.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1973’te mezun olduğu İstanbul İmam Hatip Lisesi’nin bina ve bahçe kullanımı açısından artık ihtiyaca cevap veremediği gerekçesiyle öğrencilerin sosyal kültürel, spor gibi aktivitelerde bulunabilmesine imkan sağlayacak şekilde yeniden inşa edilmesi için büyük bir takasa imza attı. Büyükşehir, Başakşehir’deki toplam 16 bin 692 metrekare büyüklüğünde iki arsasını, mülkiyeti İlim Yayma Vakfı’na ait olan ve üzerinde İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu Fatih’teki 5 bin 124 metrekarelik arsa ile ‘Değer esasına göre’ takas etti.

Önceki gün alınan kararın ardından dün de İBB Meclisi, CHP’lilerin ret oyuna rağmen AK Partili Meclis üyelerinin oylarıyla, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, arsa üzerindeki binaların yıkılması/yıktırılması ve yeniden inşası için yetki verdi. Topbaş’a ayrıca; yeni kompleksin yapımı için; Zeytinburnu’nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapıldıktan sonra fazla katlarının tıraşlanmasını istediği 16/9 diye bilinen gökdelenlerin sahibi Astray Gayrimenkul İnşaat Yatırım ve Turizm AŞ.’nin sahibi Mesut Toprak’la protokol yapma yetkisi verildi.
Topbaş ve Toprak’ın yanısıra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir arasında imzalanacak protokol kapsamında Toprak, inşa edilecek liseyi bağış yoluyla bila bedel yapacak.

(Kaynak: Hürriyet)

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat