Genelkurmay Başkanı rehin mi? Bakan Işık açıkladı!

fikri

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, NTV yayınında açıklamalarda bulundu.

Fikri Işık, “Bu akşamki bu kalkışma girişimi tespit ettiğimiz kadarıyla Paralel yapının bir girişimi. Bu noktada tespit ettiğimiz kadarıyla emir komuta zinciri girişimi değil. Bu bir açıkca Paralel ihanet çetesinin Türkiye’yi avucuna alma ve üçüncü dünya ülkesi yapma girişimi.

Halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Tüm sokaklar hareketlendi. Bu TSK mensuplarımızın, jandarmamızın buna itibar etmediğini gösteriyor.

Subayımızın, astsubayımızın, jandarmamızın, askerimizin kanunlara aykırı emre itaat etmemelerini istiyoruz. Halkımızın demokrasiye sahip çıktığını göstermesi açısında olumlu gelişmeler var. Bu geceyi özellikle bu belanın def edilmesi açısından tarihi bir gece olarak değerlendiriyorz. TSK’nın içindeki bu urun temizlenmesi için tüm gayreti göstereceğiz.

Genelkurmay’da şu anda özellikle Genelkurmay Başkanımız’ın karargahta olduğu ve rehin olduğuna yönelik bilgiler var.

Bazı subayların görevden alındığı merkeze çekildiğin gibi bilgiler geliyor. Bunlar uygulanacak emirler değildir. Paralel cuntanın girişimidir. Bu konuda askerlerimizin uyanık olması özellikle çok önemli. Bu konuda hiçbir askerimiz demokrasi dışı hiçbir emre itaat etmesin” dedi.

 

kaynak: NTV

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat