“Jölelilerle batırdılar bu memleketi”

yusufkaplan

Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan TRT Diyanet’teki ‘Neden’ isimli programda, Türkiye’nin bir zamanlar revaçta olan komşularla sıfır sorun politikasını eleştirip, “Biz Suriye’de hata yaptık, Mısır’da hata yaptık, sıfır sorun politikası süper bir şey, muazzam ama hiçbir karşılığı yok, bölgedeki gerçeklerle örtüşmeyen bir şey” diye konuştu.

Programın sunucusunun sık sık araya girme çabasına mahal vermeyen Kaplan, eleştirilerini getireceğini, çünkü ‘jöleliler’ gibi yalakalık yapmayacağını söyledi. Bu noktada sözü Erdoğan’ın danışmanlarından Star yazarı Yiğit Bulut’a getiren Kaplan, şunları söyledi: “Ben yüreği yanan bir Müslüman olarak konuşuyorum tamam mı? Millet ileri geri konuşmasın şimdi. Ben konuşmayacaksam kim konuşacak abi? Yalakalık mı yapacağım ben? Yeter ya! Batırdılar memleketi! Yalakalık yapa yapa, jölelilerle şunlarla bunlarla… habire gaz veriyorlar. Memleketi batırdılar ya! İçeriden acayip bir çatışma yaşanıyor, dışarıdan nereye gidecek belli değil. Basiret lazımdı burada, feraset lazımdı burada.”

Türkiye’nin Avrupa Birliği’yle ilişkilerindeki gerilemeyi de eleştiren Kaplan, “Avrupa Birliği’yle ilişkileri ne yaptık, buzdolabına kaldırdık. Manyak mısın sen? Avrupa’yla ilişkileri niye donduruyorsun sen? NATO ile ilişkilerimizi devam ettirmemiz lazım. Batı ittifakıyla ilişkilerimizi devam ettirmemiz lazım. Yoksa vururlar kafamıza çökertirler. Bu ülkede bu ülkenin çocukları elinde değil ipler” dedi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=WfLrdAZIEuU

Ankara Avukat