Kurtulmuş’tan Bahoz Erdal açıklaması!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-10-23 12:01:39Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, PKK’nın üst düzey isimlerinden Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü iddiasını değerlendirdi. Meclis’te konuşan Kurtulmuş, bir kez daha “Teyit edilmeye, doğrulanmaya muhtaç bir bilgi” dedi.

Numan Kurtulmuş’un şu ifadeleri kullandı:

“Biz konuştuğumuz zaman Hükümet adına konuşuyoruz, resmi olarak konuşmak mecburiyetindeyiz. Herhangi bir şekilde böyle bir ölüm kararının doğrulanabilmesi için elimizdeki hukuki mesnetlerle konuşmak mecburiyetindeyiz. Bunlar, birtakım istihbarat bilgileri ve birtakım ajans bilgileri üzerinden ortaya çıkmış olan bilgilerdir. Bu yönde bilgiler var, aksi istikamette de bilgiler var. Dolayısıyla, biz bir şey söylerken, Hükümet adına resmi açıklamayı yaparken teyide muhtaç bir bilgi olduğunu ifade ettik. Bu bilgi teyit edilir edilmez de gerçek bilgi neyse bunu da kamuoyuyla paylaşacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Şu anda bizdeki bütün bilgiler bunun teyit edilmeye muhtaç, doğrulanmaya muhtaç bir bilgi olduğu yönündedir.”

 

kaynak: NTV