“Mr. no bay hayır Her şeye hayır.”

akdoğan

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, “Eğer bugün bir takım partinin milletvekilleri hükümete girdiyse bunun siyasi vebali MHP’ye aittir. Bile bile Türkiye’yi bu noktaya getirdiniz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Her şeye yok diyen bir anlayış. Koalisyon zaten dört şart üzerine konuştuk, bu olmayacağı için bunun zemini yok koalisyonun kurulamayacağı anlaşılıyor dedi Sayın Bahçeli. O kapıyı kapattı. Seçim hükümeti olsun, birlikte seçime gidelim, azınlık hükümeti kurulsun, seçim kararı alınsın. Her şeye yok, yok, yok. Peki bu nasıl bir siyaset tarzıdır. ‘Mr. no, bay hayır’. Her şeye hayır.” dedi.

“Eğer bugün işte bir takım partinin milletvekilleri, hükümete girdiyse bunun siyasi vebali de MHP’ye aittir” diyen Akdoğan, “Onların uzlaşmaz tavırları, her şeye ‘yok’ diyen tavırları sebebiyle bu noktaya gelinmiştir. Yani ‘seçim önerisiyle gelirseniz biz hayır deriz.’ Peki ne olacak? Onun sonucu bellidir. Hükümette kurulamıyor, Cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürecek ve seçim hükümeti kurulacak. Bunu siz biliyordunuz, bile bile Türkiye’yi bu noktaya getirdiniz. Allah’tan MHP’nin içinden sağduyulu, devlet adamı tavrını sergileyen bir milletvekili çıktı ve bu oyunu bozdu. Kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

kaynak: Anadolu Ajansı

Ankara En İyi Avukat