O partilerde bir hareketlilik var!

Siyasi-Partiler

Merkez Parti, “Merkez Siyasette Alternatif Arayışları” başlıklı bir taban hareketi başlattı. Düzenlenen programa ilgi büyüktü. Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Milad Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hayrani Altıntaş ve Büyük Anadolu Hareketi Lideri Fahrettin Korkmazın da katıldığı programa, Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurahhim Karslı geçirdiği rahatsızlık sebebiyle telefonla bağlandı. Karslı, hareketin ülkeye ve yeni siyasete hayırlı olmasını diledi.

Merkez Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, kurulan taban hareketinin sivil toplumu harekete geçireceğini belirterek, “Önümüzdeki günlerde, merkezde yer alan önemli siyasetçiler, gazeteciler ve aydınlar “Merkez Siyasette Alternatif Arayışları” çalışması kapsamında partimize konferansa gelecek. Periyodik ve seri bir şekilde gerçekleştirilecek olan bu konferanslara sürpriz isimler katılacak. Bu çalışmaların sonunda çıkan sonuçlar raporlaştırılacak. Ardından meydanlara, caddelere ve sokaklara inilecek” diye konuştu. Korkutulan ve sindirilen sivil toplumu yeniden canlandırmayı hedeflediklerini aktaran Değer, kurulan taban hareketinin bir sinerji oluşturacağını ve siyasette ciddi bir alternatife dönüşeceğini kaydetti.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise, merkezde yeni bir alternatife ihtiyaç olduğunu belirterek, “Ülke çok kötü bir dönemden geçiyor. Küçük siyasi hesaplarla vakit kaybetmenin zamanı değil birlik olmanın zamanıdır. Merkez siyasette bir çıkış yolu bulmamız lazım. Türkiye’nin sorunları çok, her geçen gün felakete gidiyor” ifadelerine yer verdi.

Milad Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hayrani Altıntaş da, siyasette birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Milad Partisi olarak desteklerini esirgemeyeceklerinin altını çizen Altıntaş, bu hareketin önemli işlere imza atacağına inandığını söyledi.

thumbnail_IMG_3211 thumbnail_IMG_5549 thumbnail_IMG_3279