Sultanbeyli’de polis merkezine gece bomba ile saldırdılar sabah ateş açıldı

fft107_mf5442347
Sultanbeyli’nde polis merkezine düzenlenen bombalı araçlı saldırıda 3’ü polis 10 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin de öldüğü belirtildi. Sabah saatlerinde ise olay yerinde inceleme yapan polislerin üzerine ateş açıldı. Düzenlenen operasyonda iki saldırgan öldürüldü.

İstanbul Sultanbeyli’de, Petrolyolu Caddesi üzerinde bulunan Fatih Polis Merkezi’ne, saat 01.00 sıralarında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırganın öldüğü 3’ü polis 10 kişinin yaralandığı saldırının ardından yaklaşık 4 saat sonra bu kez olay yerinde inceleme yapan polislerin üzerine ateş açıldı. Olayın ardından bölgede düzenlenen operasyonlarda iki saldırgan öldürüldü.

Sultanbeyli’deki ilk olayda bombalı araçta bulunan saldırganın öldüğü belirlenirken, saldırıda 1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve bu sırada polis merkezinde kayıp müracaatında bulunan 7 kişi hafif şekilde yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlamanın şiddetiyle polis merkezi binasında kısmi çökme meydana geldi; çok sayıda araç ve çevre binada da maddi hasar oluştu.

Saldırının hemen ardından olay yerine takviye polis ekipleri sevk edildi. Polis merkezine çıkan yollar kapatıldı; vatandaşlar bölgeden uzaklaştırıldı. Polis helikopteri havadan bölgede incelemelerde bulunurken, özel harekat polisleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Emniyet yetkilileri, ilk incelemelere göre saldırıyı PKK’nın yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyordu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden olayla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada ise, “10.08.20105 günü saat 01.00 sıralarında Sultanbeyli İlçesi Fatih Polis Merkezi Amirliği’ne bomba yüklü bir araçla geldiği ilk belirlemelere göre tespit edilen terörist ya da teröristlerce yapılan saldırı neticesinde polis merkez amirliğinde görevli 1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış ve hastanede tedavilerine başlanılmıştır. Olay ile ilgili ayrıntılı inceleme ve çalışmalar devam etmektedir” denildi.
Sabah saatlerinde ise saldırı düzenlenen polis merkezinin önünde inceleme yapan polislerin üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı. Açılan ateş sonucu bir vatandaş kolundan yaralandı. Polis de açılan ateşe karşılık verdi. Çıkan çatışmanın ardından düzenlenen operasyonda iki saldırgan öldürüldü. (DHA/Cihan/AA)

Dün akşam Sultanbeyli’nde polis merkezine bombalı araçla düzenlenen intihar saldırısının ardından, saldırıyla ilgili olarak polis ekipleri Sultanbeyli’de bir adrese operasyon düzenliyor.