Türkiye’nin “Erdem”li Zaferi

erdeme

 

Olimpiyat ,BM  oylamalarında  kaybeden Türkiye Bilişim’de  kazandı. Uluslararası platformlarda uzun zamandır “kaybeden” Türkiye’ye sevinçli haber Brüksel’den geldi.

Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı Dr.R.Erdem Erkul, Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyinde yönetime seçilerek büyük bir başarıya imza atta.

Türkiye’yi 5 yıldır CEPİS’ te temsil eden Erkul, dün yapılan oylamada  Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi yani CEPİS’in Başkan Yardımcısı oldu.

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te 4 yıldır Türkiye’yi temsil eden Erkul, Genel Kurul’da  2. Başkan Yardımcılığı için gösterilen 6 adaydan biri oldu. Yapılan oylama sonrasında Erkul, Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

TBD’den yapılan açıklamaya göre, 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde bilişim teknoloji uzmanının üyesi olduğu CEPIS’ın Bruksel’de gerçekleştirilen Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (Council of European Professional Informatics Societies-CEPIS) Genel Kuruluna, Avrupa’nın 32 farklı ülkesinden bilişim teknolojileri sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı.

Dr. R. Erdem Erkul kimdir?

1980 yılında Ankara’da  doğdu. İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Lisans ve Lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Universitesi’nde Ekonomik Kalkınma için İnovasyon Programı’na ve e-Devlet Merkezi’nde calışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, Dünya’nın önemli Uluslararası e-devlet portallarından birisi olan digital-government.net ‘in de kurucusu ve editörü. Sivil toplum çalışmalarına önem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanında, ülkemizde ve Avrupa`da gençlere, engellilere ve yaşlılara yönelik bir çok sosyal projeye imza attı.

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat