Yeni Bir Parti Mi Kuruluyor?

asdasdasd

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, geçen günlerde Aslı Baykal’ın Halk Partisi isminde bir parti kuracağını öne sürmüştü. Aslı Baykal, Yalçın Bayer’e iddia hakkında bir açıklama gönderdi.

Bayer’in aktardığına göre “Son günlerde basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde çıkan bazı haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim” diyen Aslı Baykal’ın açıklaması şöyle:

CHP, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir. Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyet’i kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır.

Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım. Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir.

Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle

buy cheap kamagra online

antibiotics.fun

, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.

CHP birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım. 

Bayer’in yazısında Eski CHP Sözcüsü ve milletvekili Mustafa Özyürek’in de şu açıklaması yer aldı:

‘Halk Partisi’ adıyla bir parti kurulacağı, benim de kurucular arasında yer alacağım şeklinde bir kulis bilgisine yer verdiniz. CHP üyesi olarak siyasete devam ettiğimi, haberin gerçek dışı olduğunu belirtmek isterim. Gerçek dışı kulisin kaynağı olarak gösterdiğiniz kişiyle uzun süredir herhangi bir görüşmem olmadı.  Bu uydurma parti konusunda Baykal ailesinin ve benim adımı kullanma hakkı kimse de yoktur

priligy 30 mg kaufen deutschland apotheke

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat