Her Yer Kar, Her Yer Beyaz

hava

Siyasi kavga, Yüce Divan tartışmalarıyla uğraşan Ankara’nın yeni gündemi Sibirya soğukları olacak.

Bu geceden itibaren Ankara’da her yer kar, her yer bembeyaz oldu. Başkent’te sıcaklık eksi 15 dereceleri, kar kalınlığının ise 20 cm’i bulması bekleniyor.

Son hava durumu tahminlerine göre bu akşam kar İstanbul, Ankara, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Eskişehir ve Kütahya’yı vuracak .

ANKARA için meteorolojiden gelen son hava durumu tahmininde yoğun kar yağış uyarısı yer aldı. Ankara’da kar yağışı bu gece başladı. Başkent beyaza büründü.

Meteoroloji bugün arka arkaya hava durum uyarısı verdi. Bu uyarılardan biri de Ankara için oldu. Çok kuvvetli bir kar yağışının Başkent Ankara’da bu gece saatlerinden itibaren etkili olacağı duyuruldu.

Ankara’da kuvvetli kar yağışı gece saat 23.00’de başladı. Kar yağışının yarın öğlen saatlerine kadar il genelinde kuvvetli olarak etkili olacağı bildirildi. Ankara’ya 20 santim kar yağması bekleniyor.

Ankara Eksi 15’i görecek .Kar Bastırıyor

Meteorolojinin sitesinde yayınlanan son dakika kar uyarısında bu gece yarın yoğun ve kuvvetli kar yağışından etkilenecek bölgeler şöyle sıralandı;
-Marmara’nın doğusu,
-İç Anadolu’nun kuzey ve batısı,
-İç Ege, Göller Yöresi
-Batı ve Orta Karadeniz‘in iç kesimlerinde kuvvetli (10-20) ve yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları bekleniyor. Yoğun kar yağışının ulaşımda aksamalara sebep olacağı, aşırı soğukların ise don yaratacağı bildirildi.

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
ankara-5-günlük-hava-tahmini.20150105152857.jpg