ABD’den kritik 19 Mayıs uyarısı!

abdden_turkiyeye_uyari_h1085

ABD Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’deki vatandaşlarını 19 Mayıs için uyardı. Terör tehdidi karşısında dikkatli olmaları gerektiği bilgisi veren ABD, “turistler açık hedef” dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden 19 Mayıs için uyarı geldi. ABD Türkiye’deki vatandaşlarından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda olası bir terör saldırısına karşı dikkatli olmalarını istedi.

ABD, Türkiye’deki vatandaşlarını yeni bir terör saldırısı ihtimali konusunda uyardı. Büyükelçiliğin internet sitesinden yayınlanan uyarı mesajı şöyle:

“ABD Büyükelçiliği Türkiye’de kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için medyanın vermiş olduğu uyarıların farkındadır. Türkiye’de bulunan uluslararası terör örgütleri yabancı ve Amerikan turistleri açıkca hedef almışlardır. Bu sebepten dolayı, ABD Büyükelçiliği vatandaşlarının ‘Türkiye’de seyahat uyarıları’ ve ‘güvenlik mesajları’ ibarelerini kendi kişisel emniyetleri açısından okumalarını önemle tavsiye ediyoruz.”

Büyükelçiliğin olası bir terör saldırısına karşın 11 Mart’ta Ankara’daki Amerikan vatandaşlarını mesajla uyarmasının ardından, 18 Mart akşamı TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) Kızılay’da bombalı eylem yapmıştı.

Adana’daki İncirlik Üssü’nde görevli ABD askerleriyle İzmir ve Muğla’daki personelin ailelerinin ‘güvenlik tehdidi nedeniyle’ Türkiye’den ayrılmasını isteyen ABD, geçen hafta da güvenlik tehdidi sebebiyle vatandaşlarını 19 ile gitmemeleri konusunda uyarmıştı.

 

kaynak: haberler.com

Ankara En İyi Avukat İdman Xəbərləri