Ak Parti’den Rıza Zarrab açıklaması!

ömer çelik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İranlı işadamı Rıza Sarraf’ın ABD’de tutuklanmasını değerlendiren Çelik, tutuklamanın savcının tasarrufu olduğunu ve olayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti ile anılamayacağını söyledi .

Kendisine yöneltilen bir soru üzerine işadamı Rıza Sarraf’ın ABD’de tutuklanmasına değinen Çelik, “ABD’deki savcının tasarrufu bu konuda bir değerlendirme yapacak değilim. İbretle izlediğim şudur; ABD’deki bir tasarruf üzerine Türkiye’deki siyasetin nasıl dizayn edileceğine, Sayın Cumhurbaşkanımız ve bazı arkadaşlarımızla ilgili nasıl karşıtlık üretilebileceğine dair hastalıklı bir faaliyet var” dedi.

Konuyla ilgili Türkiye’de yapılan haber ve yorumları eleştiren Çelik, “Dünden itibaren Türkiye’de haber ve yorum yapılma biçimine bakıldığında oradaki açıklamalarla, bir savcının tasarrufu olarak değerlendirilmesi gereken bir olay Türkiye’nin neredeyse iç siyasetini dizayn edecek bir tasarrufmuş gibi; hatta aynı kişiler Türkiye-İran-ABD ilişkilerini şekillendirecek bir uluslararası ilişkiler teorisi bile buradan üretmeye kalktılar” diye konuştu.

 

kaynak: Meydan