Akşener’den kongre açıklaması!

aksenermhp

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, olağanüstü kurultayı yapacakları adreste incelemelerde bulunuyor. Akşener, burada yaptığı açıklamada, “Kongre kapalı alanda yapılmak zorunda değil, kongreyi yapmak için burada olacağız.” dedi. Çağrı Heyeti ise yaptığı açıklamada, olağanüstü kurultayı yapmak için gerekli çabayı sürdüreceklerini belirtti.

MHP’de kurultay salonunun bulunduğu binaya TOMA’lı önlem alınması ve salonun mühürlenmesine ilişkin Meral Akşener Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sert tepki gösterdi. Meral Akşener, şöyle konuştu, “Herkesin amiri olan demek ki Bekir Bozdağ dönüp arıyor böylesi abuk bir durum oluşuyor. Mühürlenmiş olarak sadece şuan burayı gördüm. Benkeşif yapmaya geldim. İmza vermiş vermemiş tüm arkadaşlarımız geliyor. Biz yarın kongrenin yapılması için burada olacağız. TOMA’lar karşımızda. Kongrenin ille salonda olması gerekmiyor. ” dedi.

Basın toplantısı düzenleyen Akşener, “Oraya getirsinler bakalım dantel kefenli çakma kahramanları. Salon zincirle kapatılmış mühür yok. Devlet memuru olan bu vatanın evlatlarını oraya dikmişler. Biz eğer ülkücüysek bu hukuksuzluklara pabuç bırakmayacağız. Buradan ilan ediyoruz. Bugün bir toplantı yaptık. Karar yayınlandı. Dördümüzün kararı yarın biz orada olacağız. Yarın illa da salonda toplantı yapmamıza gerek yok. O kongrenin yapılacağını herkese göstereceğiz. MHP’nin iç işi olması gereken konu 5 buçuk aydır özellikle engellenerek bugünlere gelindi.” ifadelerini kullandı.

MHP’de krize dönüşen olağanüstü tüzük kurultayı süreciyle ilgili bir araya gelen genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, ortak kararlarını yazılı olarak duyurdu. Dört isim yaptıkları açıklamada, “15 Mayıs Pazar günü kurultayın yapılacağı adreste olacağız” dedi. CNN Türk’ün haberine göre, muhaliflerin kurultay için Yargıtay kararının açıklanmasını bekleyecekleri öne sürüldü. Meral Akşener saat 13.00’da aldıkları karara ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

Açıklamanın ardından Habertürk TV’ye konuşan MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, “Biz yarın kongrenin bulunduğu adrese, kongreyi yapmak üzere gideceğiz. Bariyerler, güvenlik güçleri olduğu takdirde bir yarma hareketi, farklı manaya gelecek taşkınlık içinde olmayı düşünmüyoruz. Hukuk içinde kalacağız” dedi.

MHP’ye atanan çağrı heyeti ise yaptığı açıklamada, “Çağrı heyetimiz olağanüstü kongreyi gerçekleştirebilmek için her türlü çabayı göstermeye adli ve idari merciler nezdinde girişimde bulunmayı sürdürecektir.” ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan adayları yarın olağanüstü kurultayın yapılacağı yerde olacaklarını açıkladı. Kurultayın yapılmayacağını belirten muhalif isimler yaptıkları ortak açıklamada söz konusu adreste ortak bir basın açıklaması yapacaklarını ifade etti. Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’ın birlikte aldığı kararda, delegelerle polisin karşı karşıya gelmemesi için böyle bir sonuca varıldığı bildirildi.

 

kaynak: Meydan

Ankara En İyi Avukat İdman Xəbərləri