Berlin’de bombalı araç şoku!

201603151219_Cdk0toeXEAAF81v

Almanya’nın başkenti Berlin’in batısında bulunan Charlottenburg’da bir aracın patlaması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Polis, patlamanın bomba nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini söyledi.

Russia Today’in haberine göre, Volkswagen Passat marka araç, Bismarckstrasse’de patladı. Ağır yaralanan araç sürücüsünün ambulans gelmeden hayatını kaybettiği belirtildi. Polis yetkilileri, yaptıkları açıklamada, “Araştırmacılarımız, aracın patlamasına neden olan şeyin patlayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyor” ifadesini kullandı. Polis, bölgeyi giriş çıkışlara kapattı.

Berliner Zeitung’a konuşan bir görgü tanığı, “Olağanüstü yüksek bir patlama sesi ve titreme bir kilometre öteden hissedildi” dedi. Polis, yakın zamanda ikinci bir patlamanın yaşanabileceği uyarısında bulundu. Yetkililer, çevredekilerden camlarını kapalı tutmalarını ve caddeyi kullanmamalarını istedi.

Associated Press’e konuşan Berlin polis sözcü yardımcısı Carsten Mueller, patlamanın yerel saatle sabah 8’de yaşandığını aktardı. Mueller, hayatını kaybeden kişinin kimliğinin araştırıldığını da sözlerine ekledi.

Welt Online’e göre, polis olayın bir terör eylemi olmadığı görüşünde. Welt’in polis yetkililerine dayandırdığı habere göre, patlama kişisel bir husumet olabilir. Patlamanın araç sürücüsünün aracını çalıştırıp hareket ettirmesinin hemen ardından geldiği ve patlayan aracın 100 metre bu şekilde giderek durduğu belirtiliyor.

 

kaynak: Radikal