“Biz bir araya gelip ortak hayal kurmayalım istiyorlar”

selinsayekböke

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Türkiye’deki yönetim krizinin her alanda kendini gösterdiğini savundu.
İktidarın, bir yılgınlık, bir yorgunluk, bir umutsuz yarattığını ileri süren Böke, “Bu iktidar yapısı ve umutsuzluğu besleyen kötü yönetim, farklı toplum kesimlerinde bir duygusal kopuş yaratıyor” dedi.

Böke, şöyle devam etti:

“Bu duygu durumunu yaratmış olan çok açık bir biçimde ülkeyi yönetmemeyi seçen ve bu sebeple de ülkede kötü bir yönetim ortaya koyan siyasi iktidarın ta kendisi. Bu kopuş ve bu yılgınlıklar kendiliğinden ortaya çıkmıyor. Doğrudan saray tarafından ve iktidar tarafından planlanan bir mühendisliğin sonucu olarak ortaya çıkıyorlar. Bu mühendisliğin kendisi zaten kötü yönetimin dışa vurumu olarak ortaya çıkıyor. Onlar biz konuşmayalım istiyorlar. Biz bir araya gelip ortak hayal kurmayalım istiyorlar. Oysa biz CHP olarak bir ortak Türkiye hayaline ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha tespit etmiş oluyoruz. Onlar bize bir arada yaşayamayacağımızı söylüyor ama biz ortak hayali yaşatabileceğimiz bilinciyle çalışıyoruz. Eğer siyaset toplumu bölmezse, bu toplum beraber çok zorlukları aşmıştır.”

 

kaynak: NTV