CHP-Vatan ittifakı olacak mı?

kılıçdaroğlu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP ile Vatan Partisinin ittifak yapacağı iddialarına ilişkin konuştu. Altay, “Bir ittifak söz konusu değil” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP ile Vatan Partisinin ittifak yapacağı iddialarına ilişkin soruya Altay, “Seçimlere giderken bu tür rivayetler muhteliftir ve çoktur, yaygındır. CHP’nin hiçbir siyasi partiyle ve teşekkülle kurumsal ittifakı benim bildiğim kadarıyla söz konusu değil, olsa da haberim olurdu, bir ittifak söz konusu değil” yanıtını verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ise bugün Hürriyet gazetesinde seçim ittifakına ilişkin bir röportajı yer aldı. Perinçek, CHP ile Kemal Kılıçdaroğlu ile heyet halinde yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

“Talebimiz üzerine Sayın Kılıçdaroğlu ile 3 Eylül Perşembe akşamı İstanbul’da buluştuk ve onlara CHP’nin 132 olan milletvekili sayısını 200’ün üzerine çıkaracak bir iktidar projesi sunduk. Bunun adı ittifak olmayabilir, sözcükler üzerinde durmuyoruz, adını siz koyun dedik. Onlar da ‘destek’ olsun dediler. Vatan Partisi’nin toplumdaki vatanperverlik konusundaki saygınlığını, Ermeni soykırımı konusunda dünya ölçeğinde kazandığı başarı nedeniyle elde ettiği saygınlığı, emekçi hareketindeki yeri, Silivri duvarlarını yıkma başarısını vs. bunları yanına aldığı zaman CHP 200 milletvekilinin üzerine çıkar.”

 

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat