Çok konuşlan tweetlerle ilgili ilk kez konuştu

fft107_mf5253465

Bağımsız Milletvekili eski müftü İhsan Özkes’le, eski partisi Cumhuriyet Halk Partisi arasında yaşanan ‘Saray’a çıkma’ tarışmaları devam ediyor

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 30 Ağustos resepsiyonuna katıldığı için eleştirilen İhsan Özkes “Ülkenin birliği için gittim. Hz. Muhammed yaşasaydı o da giderdi” demişti. Özkes’in ifadeleri sosyal medyada yankı buldu.

Show TV’ye konuşan Özkes, Cumhurbaşkanlığı Sarayın’da yapılan resepsiyona katılmasını “Ülkenin içinde bulunduğu durum birlik zamanıdır, beraberlik zamanıdır. Cumhurbaşkanı düşmanlığını bırakma zamanıdır. Bu ortam Peygamberimiz’in hoşnut olacağı bir ortamdı. Peygamberimiz’in sünnetine aykırı, öğretilerine aykırı, hayatına aykırı bir tablo yoktu; bilakis uygunluk vardı” sözleriyle değerlendridi.

CHP’den milletvekili olduğu dönemlerde Cuhurbaşkanlığı Sarayı’nı ‘israf’ olarak değerlendiren ve “İsrafı itibar yaptınız, bugün Hz. Muhammed yaşasa o Saray’a girmez” diye konuşan Özkes o dönemde yaptığı konuşma için “yanlış yaptım” ifadesini kullandı. Özkes, “Ben geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili olarak o sözü söyledim. Aslında o gün Peygamberimiz’i dile getirerek yanlış yaptım. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi’ne koalisyon kurulmak üzere görev verilse, kendi tabiriyle ‘tıpış tıpış’ Saray’a çıkma iradelerini gösterenler, bağımsız bir milletvekili olarak Saray’a çıkmamdan dolayı beni eleştirise bunda bir çelişki var demektir” dedi.

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat