Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Zarrab yorumu!

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Reza Zarrab’ın tutuklanmasıyla ilgili olarak “Bu konu ülkemizi ilgilendiren bir konu değildir. Kara para aklayanların babaları orada duruyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin Reza Zarrab sorusuna cevap veren Erdoğan, “Değerli arkadaşlar bu konu ülkemizi ilgilendiren bir konu olmadığı gibi bir kara para aklama konusu mudur değil midir, bunun gerekçesini bilmeden böyle bir değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum.

Ancak kara paranın babaları orada duruyor, Pensilvanya’da duruyor. Acaba yetkililer onlara bir değerlendirme yaptı mı? Geçenlerde hukuk büroları çok ilginç suç duyurularında bulundu.

Paralel devlet yapısının ABD’de birçok eğitim, öğretim kurumu var. Bu kurumlar içinde Amerika’nın charter schoolları var. Bunları en güzel şekilde söğüşlediler. Bunlar ufak rakamlar değil. Yüz milyon dolarları aşan rakamlar. Öncelikle bunlara yönelik bir adım atsınlar. Bir adım atmadılar. Bir kişi değil, iki kişi değil. Ki biz kendilerini bu konuda da uyardık, bu kişi ülkemizde de kara para aklamayı yaptığı gibi bu kişilerin koordine ettiği kişiler ülkemizde ya tutuklu ya da firarda. Bunları da duyurduğumuz halde dostumuz Amerika’daki yetkililer en ufak bir şey yapmadı.

Zarrab ile ilgii varsa bir şey onu zaten Rıza beyin avukatkarı gerekli şekilde verecektir, savunacaklardır. Bu zaten ülkemizle alakalı bir şey değildir.” dedi.

 

kaynak: haberler.com