Farklı bir kabine geliyor!

erdoğankabine

AK Parti’de gözler 22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2’nci Olağanüstü Kongre’ye çevrilmiş durumda. Yeni genel başkan adayının belirlenmesi için parti içindeki istişareler bugün başlıyor.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, kongre ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

“AK Parti istişare kültürüne önem veren bir parti. Bu noktada kurumsal olarak bu işten sorumlu arkadaşlarımız yani MYK, bu istişareleri yapacak ve sonunda da bir karar alınacaktır. Kararın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti’nin kaderi şu anda Türkiye’nin kaderi ile örtüşmüş durumda. AK Parti’nin başarısı Türkiye’nin başarısıdır, o açıdan en ince detaylarına kadar değerlendirilecek bir istişare süreci yaşanacak.”

Genel başkan ile birlikte başbakan da değişecek bunun kabineye yansıması nasıl olacak?” sorusu üzerine, “Genel başkan değiştikten sonra genel başkanın başbakan olmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızla istişareleri sonucunda kabinede bir yenilenme olabilir. Bu da onların kendi takdirleridir, bunu da herkesin saygıyla karşılaması gerekir” dedi.

 

kaynak: Haberturk

Ankara Avukat