“Hükümet, MHP Genel Merkezi, kurultayın önüne geçebilmek için seferber olmuş durumdalar”

sinanoagan

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, MHP’de olağanüstü kurultay kararına ihtiyati tedbir konmasıyla ilgili olarak, “Hükümet, MHP Genel Merkezi, kurultayın önüne geçebilmek için seferber olmuş durumdalar” dedi.

Yerel mahkemenin tedbir kararına itiraz haklarının olduğunu söyleyen Oğan, “Bekir Bozdağ, açıklamalarıyla bu işin içinde olduğunu göstermişti. Bir mahkemenin kararını başka bir mahkeme bozamaz, bunun hukukta bir yeri yoktur. Hukuku hafife alıyorlar” diye konuştu.

Sinan Oğan’ın Habertürk TV canlı yayınında yaptığı açıklamalar şöyle:

“Öncelikle MHP’nin bu kurultayı yaptırmamak için birçok mahkemeye başvurduğunu görüyoruz. ‘Birinden olmazsa birine, olmazsa diğerine’ hukukta hiçbir yeri olmayan bir uygulama. Bir mahkemenin kararını başka bir mahkeme bozamaz. Bunun hukukta bir yeri yoktur. Bizim de hukuk içerisinde itiraz hakkımız var, itiraz hakkımızı kullanacağız”

“Seferber olmuş durumdalar”
“Bekir Bozdağ, açıklamalarıyla bu işin içinde olduğunu göstermişti. MHP Genel Merkezi, herkes, kurultayın önüne geçebilmek için seferber olmuş durumdalar. Yerel mahkemeden karar çıkarıldı, hukuku hafife alıyorlar.”