“Hükümete üye vermeyenlerin yönetimde boşluktan bahsetmesi ironik”

akdoğan

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Dün hükümete üye vermeyenlerin, yönetimde boşluktan bahsetmesi ironik bir durumdur” dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti Ankara İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu. Akdoğan, başvuru belgelerini AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı’ya teslim etti.

Aday adaylığı başvurusunun ardından açıklama yapan Akdoğan, partisinde bugün başvuruların son günü olduğunu hatırlatarak, 1 Kasım seçimlerinin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Akdoğan, Ankara’nın seçimlerde önemli bir lokomotif olduğunu dile getirerek, partinin İstanbul ve Ankara’da aldığı sonuçların Türkiye ortalamasını etkilediğini kaydetti.

Ankara’da Türkiye ortalamasına yakın oy aldıklarına işaret eden Akdoğan, bu seçimlerde hedeflerinin Ankara’da yüzde 45-50 bandı olduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şimdiye kadar AK Parti kadrolarında yer almış herkesi kenetlenmeye davet ederek, şunları söyledi:

“Kampanya sürecinde kesinlikle gerilimin, kutuplaşmanın tarafı olmayacağız. Tamamen kucaklayan bir siyaset tarzı içerisinde olacağız. Temiz bir siyaset dili ve üslubu kullanılması gerektiğini vurguluyoruz. Gördüğünüz gibi 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti’nin ortaya koymuş olduğu tavır, zaten son derece uzlaşmacı ve kucaklayıcı bir siyaset tarzıdır. Geçici seçim hükümeti olarak amacımız huzur içinde, emniyet ve güven içerisinde Türkiye’yi seçimlere götürebilmektir. Bunun şartlarını oluşturabilmektir. Bunun için de hükümet olarak canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Burada anayasal sorumluluk üzerine kurulmuş bir hükümetten bahsediyoruz. Dün bir parti başkanı, yönetimde boşluk olduğunu söyledi. Bu kişiler, bu partiler hükümete üye vermediler. Dün hükümete üye vermeyenlerin, yönetimde boşluktan bahsetmesi ironik bir durumdur. Ben bir kez daha taşın altına elini koyan, sorumluluk üstlenen bütün hükümet üyelerine teşekkür ediyorum.”

Akdoğan, seçimlerde yeni Türkiye idealine inanan herkesi AK Parti çatısı altında buluşmaya davet ederek şunları kaydetti:

“Gördük ki tek başına iktidar, güven ve istikrar açısından büyük önem taşıyor. Diğer partilerin tek başına iktidar olma ihtimali olmadığı gibi bir araya gelerek koalisyon kurma kabiliyetleri olmadığını da geçen süreçte yaşayarak gördük. Bu yüzden AK Parti’nin yeniden iktidar olması, güven ve istikrarın yeniden sürmesi açısından, yeni anayasanın yapılabilmesi açısından, yeni Türkiye hedeflerine ulaşabilmemiz açısından ve Çözüm Süreci’nin başarıya ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor.”

 

 

kaynak: Anadolu Ajansı

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat