İşte Bursa’daki canlı bombanın kimliği!

ala

Bursa’daki canlı bomba saldırısının 92 doğumlu PKK üyesi Eser Çali isimli terörist tarafından gerçekleştirildiği açıklandı.

Bursa’da 13 kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısını gerçekleştiren teröristin kimliği ve örgütü belli oldu.
Konuyla ilgili açıklamayı İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptı.

Meclis’te gazetecilere açıklama yapan Ala, saldırının PKK üyesi Eser Çali isimli terörist taafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Ala, teröristin 1992 doğumlu ve Iğdır Aralık nüfusuna kayıtlı olduğu bilgisini de verdi.

Teröristin iki ayrı kimlik kullandığı bilgisinin daha önce açıklandığını, titiz bir çalışmayla kişinin kimliğinin adli tıp sonucuyla da tespit edildiğini belirten Ala, “Bütün çalışmalar tamamlandı. Şu an konuyla ilgili 6 kişi tutukludur, yine gözaltılar ve tutuklamalar olabilir” ifadesini kullandı.

Bakan Ala, Gaziantep’deki terör saldırısıyla ilgili soruşturmanın da devam ettiğini, 40’ın üzerinde kişinin gözaltına alındığını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Kısa zamanda bu menfur saldırıları gerçekleştiren kişilerin kimlikleri ve örgütleriyle ilgili çalışmalar önemli bir aşamaya gelmiştir. Biri sonuçlandırılmış, öbürü devam ediyor. DAEŞ terör örgütüne bağlı bu menfur saldırıyı gerçekleştiren kişi. Onun kimliği de tespit edilmiştir. Bağlantılı kişiler gözaltına alınmıştır.”

 

kaynak: Ajanslar

Ankara Avukat