Kanlı gecede Türkiye ne izledi?

tns_11_ekim_pazar_reyting_sonuclari_1110_reyting_h160797_09efb

Ankara’da 37 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili zaman kaybetmeden gelen yayın yasağı haber kanallarının görüntü ve bilgi paylaşmasını engellerken, üç izleyici grubunda da en çok izlenen program Tv8’de yayınlanan ‘Survivor’ oldu.

Saldırı saatinin televizyon kanallarının ana haber bültenine denk gelmesi sonucu, neredeyse tüm kanallar canlı yayınla saldırı yerinden son dakika bilgileri geçerken, hızla gelen yayın yasağının ardından devlet kanalı TRT başta olmak üzere tüm kanallar yayınlarına ara verdi.

TRT, yasaktan hemen sonra akışında yer almayan ‘Diriliş’ adlı diziyi yayına soktu. Türkiye’de yayın yasağı varken, İngilizce yayın yapan TRT World kanalı dünya izleyicilerine son dakika bilgileri anlık aktardı.

Saldırı yerindeki muhabirlerine canlı bağlantı yapan haber kanalları görüntülere yer veremezken, stüdyodaki konuk gazeteciler ve güvenlik uzmanlarıyla gelişmeleri değerlendirdi.

Diğer kanallar haber bültenlerinin akışına göre günün diğer haberlerine devam edip sadece resmi açıklamalara yer verebildi.

Survivor, TOTAL, AB ve ABC 1 gruplarında en çok izlenen program olurken, Fox Tv’de yayınlanan ‘O Hayat Benim’ dizisi TOTAL ve ABC1 gruplarında ikinci sırada yer aldı.

Gülbin Tosun’la Fox Ana Haber AB grubunda Survivor’un ardından ikinci sırada yer aldı.

Türkiye’de yayın yasağı varken, TRT World katliam alanından canlı yayın yaptı

 

kaynak: diken.com.tr