“Karaman’ın takipçisi olacağız”

DAVUTOGLU

Karaman’daki çocuk istismarı iddialarıyla ilgili konuşan Başbakan Davutoğlu, ”Bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın ve bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa’da toplu açılış töreninde konuştu.

Karaman’da bir öğretmenin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturmayla ilgili “Bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın ve bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız. Hiçbir çocuğun herhangi bir caninin sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine izin vermeyiz” dedi.

Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

”Karaman’da yaşanan olaydan haberiniz vardır. Çocuklarımıza yönelik istismara karşılık bu cani sapığın hak ettiği ceza, ne yazık ki Ceza Kanunu’muzda yok ama tüm milletimiz emin olsun ki bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın ve bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız. Hiçbir çocuğun herhangi bir caninin sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine izin vermeyiz. İnsanın yüz kararı olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek. Bu olayın kendisi bir insanlık ayıbıdır.

Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Kim bir çocuğa elini uzatırsa o bütün insanlığın en aşağılık mahluğudur. Buna izin vermedik vermeyiz. Bu memleketin her çocuğu bize emanettir. Eğer kendi kızımızı ve oğlumuzu, herhangi bir vatandaşın kızının ve oğlunun hukukundan ayırırsak, onlara daha fazla bir muhabbetle bakarsak, bu gözler bize haram olsun. Her bir çocuğu aynı muhabbetle seviyoruz. Lakin bir sapık üzerinden içeride ve dışarıda siyasi rant devşirmeye çalışanlar var. Bunları da görmemiz lazım, bu da ayrı bir çocuk istismarıdır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sert bir dille eleştiren Başbakan Davutoğlu, “Teröristlerin safında mısınız, yoksa milletimizin yanında mısınız?” diye sordu.

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

”Terör örgütü tarafından maksatlı bir şekilde üretilen birtakım gerçek dışı iddialar maalesef ana muhalefet partisi tarafından ucuz siyasete malzeme ediliyor. Ana muhalefet partisinin görevi teröristin kirli propagandasına çanak tutmak mı, bu milletin terörle mücadelesine destek vermek mi? Bu soruyu altını çizerek soruyorum ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesini istiyorum. Siyasetiniz, söylemleriniz teröristlere mi hizmet ediyor, ülkemizin, milletimizin bu badireden çıkmasına mı? Özetle soru şu, teröristlerin safında mısınız, milletimizin yanında mısınız?”

 

kaynak: NTV