“Koalisyonu Erdoğan kurdurmadı”

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-10-18 13:33:05Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com'ÿ“»ŸE60

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Ahmet Davutoğlu-Devlet Bahçeli görüşmesi öncesi koalisyonla ilgili dosya hazırladıklarını ancak Başbakan Davutoğlu’nun hiçbir teklifle gelmediğini söyledi. Adan,”Koalisyonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurdurmadı” dedi.

MHP’nin koalisyonla ilgili dosyalarını hazırlamış şekilde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldiğini ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, şunları ifade etti:

“Sayın Başbakan Milliyetçi Hareket Partisi’ne gelirken, Milliyetçi Hareket Partisi koalisyonla ilgili dosyalarını hazırlamış her türlü hazırlığı bitirmiş şekilde Başbakanı kabul etti. Ama Başbakan hiçbir teklifle gelmedi. Güvenliği anlattı başka sohbetlerde bulundu erken seçimle ilgili ve azınlık seçim hükümeti için destek isteyerek, biz de daha önce açıkladık; itibar etmediğimizi söyledik.

Bize gelmeden evvel Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bütün yetkili organlarından erken seçim kararı çıkmıştı. Dönemi idare etmek için bir sürü yola başvurdukları görülüyor. Bir siyasi partinin başkanı koalisyon kuracaksa yetkili partinin organlarından koalisyon kararı çıkartır.

Türkiye’nin 45 gününü heba ederek erken seçim için kullandılar. Tarih, koalisyon kurdurmadığı için Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutacaktır. 7 Haziran’da millet koalisyon kurun dedi ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti marifetiyle erken seçim kararı aldı.”

 

 

kaynak: NTV

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat