MHP Kurultayı ne zaman yapılacak?

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini 26 Haziran veya 10 Temmuz’da seçimli olağanüstü genel kurultaya götürme kararı aldı.

Yargıtaqy kararının açıklanmasının ardından Devlet Bahçeli, kurmaylarıyla kararı değerlendirmek üzere toplandı.
Toplantı sonrası açıklama yapmak üzere Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kameralar karşısına geçti.
Yargıtay’ın kararına saygı duyduklarını belirten Yalçın şunları söyledi:

“Yargıtay 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu MHP’nin olağanüstü kongreye gitmesi kararını onaylamıştır. Başlangıçtan beri ifade ettiğimiz ve Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi MHP yargı kararlarına saygılıdır. Aynen Yargıtay’ın vermiş olduğu kararı da saygıyla karşılıyoruz.

Bu karar sonrasında tüzüğümüzün 63. maddesinin Genel Başkanımıza verdiği yetkiye dayanarak; Sayın Genel Başkanımız biraz önce bir karar almak suretiyle 26 Haziran veya 10 Temmuz tarihlerinde MHP’yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır.

Sayın Genel Başkanımız bu kararı öncelikli olarak Başkanlık Divanı’na sonra MHP MYK’ya taşımak suretiyle kendi teklifinin bu organlardan geçmesini talep edecek. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena’da kongre yapılmak üzere salon kiralanmıştır.

63. maddenin 3. fıkrasına dayanarak ifadeye çalıştığımız bu husus, bundan sonraki aşamada Başkanlık Divanı ve MYK’da görüşülmek suretiyle karar çıkarılacaktır. Bu tüzük kongresi değil, seçimli kongre olacaktır.”

 

kaynak: NTV

 

Ankara Avukat