MHP’den Davutoğlu’na yanıt

Oktay Vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun erken seçim kararı ve seçim hükümeti için CHP ve MHP’ye yaptığı çağrıyı eleştirerek, “Derdi Türkiye değil, derdi seçim de seçim” dedi

Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, MHP’nin koalisyon iradesi oluşması yönündeki taleplerine, AK Parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “saray’ın vesayeti”yle “Hayır” dediğini söyledi.

MHP’nin 4 temel şart öne sürdüğünü, bunların AK Parti tarafından kabul edilmediğini anımsatan Vural, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin görüşmede Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hükümet protokolü ve kabine listesi de gösterdiğini kaydetti. Vural, şöyle devam etti:

“Neden bu konuda bir açıklama yapılmıyor? MHP olarak biz bu konudaki irademizi ortaya koyduk. Herkes hesap verecek. Ucu nereye dokunursa dokunsun özerklik ilan edenler de devletin hakkına, hukukuna el uzatanlar da askerimizi, polisimizi şehit edenler de herkes hesabını vermeli. MHP olarak bu eksende Başbakan’ın seçim çağrısı Türkiye çağrısı değil, onu ifade ediyoruz. Derdi Türkiye değil, derdi bu sorunlar ekseninde bir mutabakat arayışı değil, derdi seçim de seçim.”

Vural, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Meclis Başkanı ile görüştükten sonra seçimin yenilenmesine ilişkin sürecin başlayacağı ve 1 Kasım’da da Türkiye’nin seçime gideceği” şeklinde açıklamasının hatırlatılması üzerine, “Tablo ortada. Bu konuda mutabakat arayışlarını dinamitleyen bir iradeyle karşı karşıyayız. MHP’nin ‘Bu kaotik siyasi ortam içerisinde seçim yapılmasın’ iradesi tamamen saray ve Davutoğlu tarafından dinamitleniyor. Zaten 1 Kasım ile ilgili YSK’nın yaptığı çalışma doğrudan doğruya tepeden verilen bir talimatın neticesinde” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

kaynak: Habertürk

Ankara En İyi Avukat