Mısır ile normalleşme olacak mı? Kurtulmuş açıkladı!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-10-23 12:01:39Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Mısır’a heyet gönderilip gönderilmeyeceğine ilişkin olarak, “Henüz ilişkilerin normalleştirilmesi açısından hiçbir resmi ya da gayrıresmi adım atılmamıştır” dedi. “Türkiye’nin darbeciliğe karşı olması, Mısır halkıyla düşman olduğu anlamına gelmez” diyen Kurtulmuş, “Mısır hükümetinin iyileştirme adımlarını atması, bunun sonucunda ilişkilerin iyileşmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Kurtulmuş, PKK’nın üst düzey yöneticilerinden ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’in öldürüldüğüne dair iddiaya ilişkin olarak, “Çeşitli haber kanallarından gelen bilgiler var ancak bu bilgiler henüz teyit edilmedi. Resmi açıklamamızı bu bilgiler teyit edildikten sonra yapacağız. Bu yönde duyumlar, istihbarat ve haber kaynakları yönünde gelen bilgiler var, teyide muhtaçtır” açıklaması yaptı.

 

Kurtulmuş, bayram öncesi açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü’ne ilişkin olarak da, “Ortalama günde 100 bin geçiş olmuştur, 9 günde yaklaşık 1 milyon geçiş olmuştur” dedi.

 

kaynak: t24.com.tr

 

Ankara En İyi Avukat