“Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur”

devletbahceli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: AK Parti’nin olağanüstü kurultayı sonrasında terörle mücadele zaafa uğrar ve tavsarsa, parti olarak TBMM’de her türlü ilave desteği vermekten çekinmeyiz. dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli ‘başkanlık sistemi’ne değindi. Bahçeli, “Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

– Terör destekçileri açtıkları nifak çukurlarına gömülecek. Türk milletinin fıtratında ne ümitsizlik ne de korkuya teslim olmak vardır. Kötümserliğe yer yok, MHP devletin bekasına baş koymuştur. Titreyip kendimize gelelim, ihanete mızrak gibi saplanalım. Ankara’da dost kazıklarını konuşmayalım, vatan gitmeden kendimize gelelim.

– Kapkara bir dönem yaşıyoruz.

– Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur. Sonu macera olan arayışlara ihtiyaç yoktur. Yeni bir sisteme gerek varsa milletin tamamı, tamam diyorsa ancak o zaman gündeme alınmalıdır. Başkanlık tartışması 93 yıl önce kapandı, mevcut sistemle çare aramalıyız.

– “Başkanlık ihtiyaçtır” diyenler başka taleplerle milletin huzuruna çıkarsa buna ne diyeceğiz, hatta nasıl mani olacağız?

 

kaynak: Meydan