Öptürmemek için çetin bir mücadele verdi

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu sabah partisinin Afyonkarahisar Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı’na katıldı.

Kent merkezindeki bir düğün salonunda düzenlenen toplantı öncesi jandarma salonda eğitimli köpek ‘Dehşet’le bomba araması yaptı.

Arama için salon boşaltılırken partililer sonrasında tek tek aranarak salona alındı. Salonda Bahçeli’nin HDP’yi hedef alarak sarf ettiği ‘şerefsiz’ sözünün yansımaları vardı. Asılan bir pankartta yer alan ‘Herkes adabı kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar değerlidir’ ifadesi dikkati çekti.

Günü 3 ilde geçirecek Devlet Bahçeli, Burdur ve Isparta’dan önceki ilk durak Afyonkarahisar’da partililerin yoğun ilgisiyle karşılandı.Konuşması öncesi partilileri selamlayan Bahçeli, protokol sıralarında yerini aldığı anda kendisinden yaşça büyük bir partilinin elini öpmek istemesiyle zor anlar yaşadı.

Partili tokalaşmak için tuttuğu Bahçeli’nin elini ısrarla öpmek istedi, Bahçeli buna elini geriye çekerek karşılık verdi.

İlk anda elini kurtaramayan Bahçeli ve partili arasında çekişme bir süre devam etti ve sonuçta MHP Lideri Bahçeli elini öptürmedi. Afyonkarahisar’daki konuşması basına kapalı gerçekleşen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha sonra Burdur ve Isparta’da da aynı toplantılara katılacak.

(Kaynak: DHA)

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat