Sinan Oğan’dan Oktay Vural yorumu!

sinanoagan

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Aksaray’da bir tesiste aralarında Çağrı Heyeti’nde görevli olan MHP Aksaray eski İl Başkanı Ayhan Erel’in de bulunduğu bazı partililerle bir araya geldi.

Oktay Vural’ın MHP Grup Başkanvekilliği’nden istifa etmesini değerlendiren Oğan, Vural’ın süreçten uzun süredir rahatsız olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

”Sayın Vural, grup başkanvekilliğinden istifa etti. Hayırlı olsun. Sayın Oktay Vural’ı uzun süreden beri, bir takım gündem ve süreçle ilgili rahatsızlıklarının olduğunu biz biliyorduk. Zannediyorum Oktay Vural da değişimden yana olacaktır. Bu istifası da değişimden yana olduğuna dair bir istifadır. Hayırlı uğurlu olsun. Kendisinin cuma gününe kadar durum değerlendirmesi yapacağı ve cumadan sonra karar vereceğini duydum.”

Oktay Vural’ın, muhalefet saflarında yerinin hazır olduğunu ifade eden Oğan, ”Muhalefet saflarında Oktay Bey’in yerleri her zaman hazırdır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Gazetecilerin, ”Oktay Vural’ın istifasının ardından partide ne gibi hareketliliğin olacağı” yönündeki soru üzerine Oğan, şunları söyledi:

“‘Oktay Bey’in istifası değil. Ondan önce Meclis İdare Amiri Seyfettin Bey’in de istifası söz konusuydu. Ondan önce Nuri Okutan’ın. Partimizin önemli milletvekillerinden birisidir. Kurultay daveti çağrısı olmuştur. Oktay Bey’den sonra bu süreç daha da hızlanacaktır. Artık son düzlüğe girdik. Malumunuz 10 Temmuz’da seçimimiz var. Ben artık milliyetçi hareket saflarının giderek netleşerek, genel merkezimizin yanında şu veya bu sebeple duran MYK üyelerimizin, divan üyelerimizin, milletvekillerimizin de bundan sonra saflarda yerlerini almaya başlayacaklarını görebiliriz. Milliyetçi Hareket Partisi çok büyük sürprizlere gebe, önümüzdeki günlerde göreceğiz.”

 

kaynak: NTV

Ankara Avukat