Biz terörle yaşamaya alışmayacağız

emreyazı2

Dün akşam Başkent Ankara’nın ortasında dehşet verici bir terör saldırısı yaşandı. Geride bıraktığımız 5 ayda sadece Ankara’da 3 terör saldırısı gerçekleşti ve yüzlerce insan hayatını kaybetti. Sadece Ankara da değil! Suruç’ta yaşananlar, Sultanahmet’teki patlama ve daha birçok terör eylemi…

Yaşananlar şüphesiz toplumun bilinçaltında kapanması zor yaralar açıyor. İnsanlar sokakta yürürken doğal olarak tedirginler. Korku ve panik içindeler. Lakin olanlar sadece korku ve panikten ibaret değil.

Bu acılar tekrar tekrar yaşandıkça bir süre sonra insanlar “Yine mi?” diyerek alışmaya başladı. Üzülerek söylemek gerekiyor ki alıştıkça de duyarlılık azaldı.

Dün akşam Ankara’da dehşet dolu bir gece yaşanırken Türkiye maalesef bu duruma yabancı kaldı. Milyonlar ekran başında gelişmeleri takip etmek yerine Survivor izlemeyi tercih etti. Reyting sıralamalarının zirvesinde Survivor vardı. Yarışmayı Fox TV’de yayınlanan “O Hayat Benim” takip etti. İstatistikler gösterdi milyonlar televizyon başında saldırı haberini görünce durumu normal karşılamış.

Terörün gündelik hayatın içinde yeri olamaz. Ne Türkiye ne de dünyanın hiçbir yerinde teröre alışmak gibi bir durum söz konusu olamaz. Görülen zarar ne olursa olsun insanların teröre karşı dik duruşu ve terör eylemleri sonrasında yaşanan acı durumlara hassasiyeti sarsılmamalı.

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat