Türkeş’e cevap gecikmedi!

devletbahceli

MHP lideri Devlet Bahçeli gazetecilerin Tuğrul Türkeş’in bugün yaptığı basın açıklamasına ilişkin sorularını yanıtladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli , Tuğrul Türkeş’in açıklamaları için “Kimse kendini partinin üstünde görmemeli.” diye konuştu. Bahçeli bir gazetecinin Tuğrul Türkeş’in MHP’den aday olup olmayacağı sorusuna da “Siz çok ilgileniyorsunuz. Tuğrul Türkeş’in arkadaşı mısınız? O konu gündemimizden düşmüştür. Bizi bu konuda konuşturamazsınız.” diye cevap verdi. Bahçeli, Türkeş’in gidişi MHP’ye oy kaybettirir mi sorusuna da “Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarının önemli satır başları şöyle:

MHP seçim takvimine yönelik partiye ulaşmış bilgileri dikkate alarak başkanlık divanını ardından da il başkanlarını topladı. Teşkilatlarımızı bilgilendirdik. Pazar günü saat 17.00’ye kadar adaylık başvuru süresi devam edecek.
MHP, adaylarını belirleme yöntemini de merkez yoklaması esas ve usüllerine göre yapacaktır.

Türkeş aday olacak mı?

Siz çok ilgileniyorsunuz. Tuğrul Türkeş’in arkadaşı mısınız? Tekrar tekrar bu soruyu soruyorsunuz. O konu gündemimizden düşmüştür. Bizi bu konuda konuşturamazsınız.
MHP’nin kendi hedefleri ve amaçları doğrultusunda kullanamayanlar, hayırcı bir partiolarak MHP’yi suçlamaya çalışıyor. Birbirleriyle yaptıkları görüşmelerde MHP’yi hayırcı olarak değerlendiriyorsa burada bir hayır vardır.
MHP, erken seçime hayır diyor çünkü seçim güvenliği söz konusu değil.
MHP, temsil yönüyle geçici bir hükümetin oluşmasına hayır diyor. MHP yine 4 şart ileri sürerek AKP ile koalisyon kurmada bu 4 şartı esas alıyor. Bu şartlar sağlanırsa koalisyonun altına vücudunu koyuyor.
Hayırcı bir parti olarak bizi ifade ediyorlar. Biz Dolmabahçe’deki PKK ‘nın 10 maddesine evet diyenlerin bi,zim 4 maddemize hayır diyenleri milletimize anlatacağız.

Türkeş’in gidişi oy kaybettirir mi?

Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?

Bağımsız bakanlar ne kadar bağımsız?

İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanlarının bağımsız olması gerekir. Bir gün evvel müsteşar yaptığınızı bir gün sonra bakan olarak atıyorsanız buradaki bağımsızlık tanımında bir terslik vardır. Bağımsız olarak gelenler dahi AKP’yi temsil ediyor. Öte yandan 2 HDP’li vekil de orada Bakan olarak temsil ediliyor. Bu AKP HDP koalisyonudur ve MHP’nin 7 Haziran gecesi 1’i 10 geçe ifade ettiği durumu temsil ediyor.
Medya kendisine çeki düzen vermek durumundadır. Medya adaletli olmak durumundadır. Medyaya olan güven de sarsılıyor. Bunu sizler aracılığıyla medya patronlarına iletmek istiyorum. Medya gerçekten bağımsız ve hür olmalıdır.

 

 

 

Ankara En İyi Avukat