Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nu tv tartışmasına davet etti

Kemal Kilicdaroglu Cihan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Düzce’de düzenlediği mitingde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya mitinginin ardından Düzce’ye geldi. Mitingin saat 19.30’da yapılması planlanırken, Kılıçdaroğlu saat 20.40 sıralarında mitingin bulunduğu alana geldi.

Kılıçdaroğlu, Anıtpark Meydanı’nda toplanan yaklaşık 25 bin kişiye hitap ederek, “Geciktiğim için kusura bakmayın, uzun bir yoldan geliyorum ama şunu unutmayın yüreğim sizinle beraber. 7 Haziran’da yaşanacak bir Türkiye’yi beraber kuracağız. 7 Haziran’da çok farklı bir Türkiye olacak. Yolsuzluğu bitiren, gençleri seven, geçlere güvenen bir iktidar, her evde huzur, her evde bereket olsun diyen iktidarı inşa edeceğiz. Siz büyük depremde büyük acılar çektiniz. 13 yıldır iktidardalar. Hastane sorununu çözdüler mi? Okul sorunu çözüldü mü? Bunlar hangi sorunu çözdüler? Cep sorununu çözdüler. Malı götürme işini hallettiler. CHP iktidarında refahı tabana yayacağım. Bakın 2B sorunu var halen çözülmedi. Oysa biz 3 kez kanun teklifi verdik, çözemiyorlar. Malı götürmekten vakit bulamıyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu’nu televizyon programında tartışmaya davet ederek, “Demokrasilerde elbette ki insanlar bir araya gelir ve tartışırlar. Ama kendisini akademisyen olarak tanımlayan Davutoğlu televizyonlarda benim karşıma çıkamıyor. ‘Kılıçdaroğlu şöyle böyle yaptı’ diyor. Ben de kendisine diyorum ki senin istediğin televizyonda, senin istediğin gazetecilerle bana soru sor, bende cevap vereceğim. Ben sana söz veriyorum 3 soru soracağım. Sen istediğin kadar sor. Cesaret edemiyor. İstersen ağabeyini de getir. Sorun yok” diye konuştu

Ülkede kaynak sorununun olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Kimin Allah’a daha yakın olup olmadığını biz bilemeyiz. Benim derdim eve ekmek getirdi mi getirmedi mi? Benim derdim o. Ben herkesin inancına saygılıyım. Benim inancıma göre insan, Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır. Ben bunları söylerken onlar koro halinde itiraz ediyorlar. ‘Ey Kılıçdaroğlu bu parayı nereden bulacaksın’ diyorlar. Beni bilmiyorlar, ben 27 yılını devlette para nasıl harcanır, bütçe nasıl yapılıra harcadım. Ben kul hakkı yenmez onlardan çok daha iyi biliyorum. Bu ülkede kaynak sorunu yok. Ülke zengin bir ülkedir, kaynakları var. Yandaşa para var, altın kaplı klozete, Mercedes’e para var, çerez dedikleri Mercedes’e de para var. Emekliye para deyince ‘Ey Kılıçdaroğlu kaynak nerede’ Kaynağı bulacağım emekliye vereceğim. Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım. Koro halinde itiraz ediyorlar. Nasıl vereceksin diyorlar. Ankara’da ki bey ‘zulümdür’ diyor. Ben Düzce’den Ankara’da ki beye sesleniyorum; Sen ayda 14 bin lira alırken zulüm değil de, ben işçiye 1500 lira verirken mi zulüm oluyor? Emekli kardeşim senin derdini ben çözeceğim. Asgari ücretli kardeşim senin derdini ben çözeceğim. Taşeron kardeşim derdini ben çözeceğim.”

(Kaynak: DHA)