Levent Kırca duymasın: Alo İSKİ’cim!

Aziz Yıldırım’ın akla getirdiği Levent Kırca’nın efsane parodisi

 

“Alo İSKİ’cim”

azizyıldırım

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisine verilen 45 gün hak mahrumiyeti cezasını onayan Tahkim Kurulu’nu topa tuttu. Tahrim Kurulu’na resmi yazı gönderen Yıldırım, ” Milli Takım’ın şerefini kurtarmak İSKİ’nin görevi midir?” diye sordu.

Aziz Yıldırım’ın resmi yazısı klübün internet sitesinde yayınlandı. İşte o savunmadan çarpıcı bölümler:

 “Hakem odası basmak…”

– Basın toplantısındaki sözlerimin bir kısmımı mı tamamı mı suç? Bir kısmı ise nereleri; bütünü suç ise neden alt sınırdan ceza aldım?

– Hakem odası bastığıma dair tanık ya da tespit var mı? Eğer yoksa talimat değişikliği niye yapıldı? Hakemle koridorda konuşmak hakem odası basmak mı?

“O kişilerin tapeleri benden daha mı sportmen?”

– Hakem konuşmak suç ise hakemler üzerinde baskı kurmak suç değil mi?

– Şike konusunda diğer kulüplerden yapılan açıklamalar sportmenliğe uygundur da “2010-11 Türkiye Kupası şampiyonu kim ve kupa nerede?” diye sormak mı sportmenliğe aykırıdır?

– Beşiktaş-İBB kupa finalini ve o dönemki başkanlarını hatırlatmak suç mudur? O kişilerin tapeleri, Aziz Yıldırım’ın sözlerinden daha mı sportmendir?

“Milli Takım’ın şerefini kurtarmak İski’nin görevi mi?”

– TFF’nin kendi görevlerini hakemlere devredip bu genç insanları toplumun ve medyanın önüne atmasını eleştirmek suç mudur?

– Milli takımın şerefini kurtarmak İSKİ’nin görevi midir?

– Ekranlarda başka kapı arkalarında başka konuşmak ya da Aziz Yıldırım’ın yüzünüze karşı konuşmasını engellemek sportmenliğe uygun mudur?

– Atatürkçü, cumhuriyetçi ve laik olmak suç mudur?