“Türkiye de yüzyıllarca uygulanacak bir sisteme gideceğiz”

abdülhamitgül

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Başkanlık Sistemi’yle ilgili olarak, “Yüzyıllarca uygulanacak bir sisteme gideceğiz.” yorumunu yaptı.

İşte verdiği röportajın o bölümü:

Aç tavuk kendini buğday tarlasında sanarmış ya. 30 Mart seçimlerinde de yüzde 30 oy alıyor AK Parti demişlerdi ve zil takıp oynuyorlardı. Ama 30 Mart akşamı dut yemiş bülbüle döndüler. Millet AK Parti’nin yanında durdu. 10 Ağustos’ta “2. tura kalıyor, seçilemiyor” dediler. Çatı kurdular, koalisyon kurdular. Şimdi yine paralel yapısıyla, ekonomik belli güç merkezleriyle, İstanbul’daki belli baronlarla, küresel bazı Türkiye düşmanları, merkez medya ittifakıyla bir oyun kurmaya çalışıyorlar. Ama bu oyun asla başarıya ulaşamayacak. Türkiye istikrarlı bir AK Parti’yle tanıştıktan sonra koalisyon dönemlerini elinin tersiyle itti. 

Biz bunu sokakta da görüyoruz. Vatandaş asla o günlere dönmek istemiyor. Koalisyon devri Türkiye’de bitmiştir. Türkiye, başkanlık sistemiyle de inşallah bu istikrar halini kalıcı hale getirecek. Yüzyıllarca Türkiye’de uygulanacak bir sisteme gideceğiz. Millet anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla AK Parti’yi seçecek. Ne CHP ne MHP ne de HDP’nin bu ülke için bir projesi, vizyonu yok. Tek dertleri “AK Parti gitsin de ülke batarsa batsın”dır. Milletimiz buna izin vermiyecektir. Yine sandıkta milletten tokadı yiyecekler.

% 51 üzeri bir oy bekliyoruz. Tek başına iktidar olmak gibi bir derdimiz yok, bizim tek derdimiz 367 çoğunluğun üzerine çıkıp, yeni anayasayı gerçekleştirmek. Türkiye bunu hakediyor. Bunu yapabilecek tek parti de AK Parti.

(Kaynak: İnternethaber)

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat