Bahçeli’den Yargıtay’a tepki!

devletbahceli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’ın kesin kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “Yargıtay Başkanı’nın çay toplamaktan fırsat bulduğu bir arada, kararı veren hâkimlerin vicdanlarının sesini dinlediklerini söylemesi bize göre durumu kurtarma adına telaşla yapılan bir açıklamadan öte bir anlam taşımamıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Yargıtay’ın kesin kararı hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Bahçeli açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Tüzük ve yasal hükümler çerçevesinde, Olağanüstü Büyük Kurultay talebinin beşte bir oranına ulaşan üyeye tanınmış bir hak olduğuna dikkat çekilmişken, Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu’nun hak ve yetkileri her ne hikmetse görmezden gelinmiş, geri plana itilmiştir.

Maksatlı, mahsurlu ve çifte standarttan ibaret olan bu değerlendirme hukuki kılıfla gizlenmiş siyasi tasarım ve düzenlemelere net olarak hizmet etmiştir.

Hepsinden önemlisi, milyonlarca sevdalısı ve mensubu bulunan kutlu bir fikrin, muazzam mücadelelerle 47 yılı geride bırakmış bir millet eserinin sıradan bir dernek veya kooperatifle bir tutulup aynı kategoride ele alınması fahiş bir hata olarak milli hafızalara kazınmıştır.

Yargıtay kim ya da kimlerin lehine çalıştığı belli olan “Yandaştay” olma yolunda hızla ilerlemektedir.”

 

kaynak: haberler.com