Davutoğlu’ndan HDP için “Müsvette” yorumu!

 

ahmet davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Kocaeli mitinginde muhalefet partilerine yüklendi. HDP için “müsvette” yorumu yapan Davutoğlu, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’na da yüklendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütlerinin güçlü bir Türkiye istemediğini söyledi. Demirtaş’ın “katil devlet” sözlerine de sert çıkan Davutoğlu, HDP’liler için müsvette yorumunda bulundu, bunlardan millete hayır gelmez diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, HDP’nin sırtını Kandil’e dayadığını söyleyerek, HDP’liler için “müsvetteler” yorumunda bulundu. MHP lideri Bahçeli’nin tabanın istemesine rağmen koalisyondan kaçtığını ileri süren Davutoğlu, yerli otomobil konusundaki eleştirilerin yenileklere karşı olduğunu söyleyerek ilk üretim için tarih verdi.
Ahmet Davutoğlu Kocaeli’ndeki parti mitinginde konuştu. Türkiye’yi daha güçlü, daha zengin ve daha mutlu bir ülke haline getireceklerini söyleyen Davutoğlu, terör örgütlerinin, milletin çocuklarını birbirine düşürerek güçlü bir Türkiye istemediklerini kaydetti. İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları;

Dağlarımızda silahlı teröristlerin gezmesine, şehirlerimizde eşkıyaların cirit atmasına asla göz yummayacağız.
Milletimiz huzur ve emniyete kavuşuncaya kadar bu kirli odaklarla kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz. Huzur ve demokrasi operasyonu insanlarımızın can güvenliği sağlanıncaya, şehirlerimiz huzura kavuşuncaya kadar sürecek.

7 Haziran’dan bu yana bunların gerçek yüzleri ortaya çıktı. Bunlar milletin verdiği görevden kaçtı. Biz orta yol bulalım dedik, Sayın Bahçeli ‘hayır’ dedi, başka bir şey demedi.

Kılıçdaroğlu’nun bir eseri yok. CHP Genel Başkanı olmak, parti içi iktidar olmak istemektir. 13 senedir doğru düzgün projelerle halkın önüne çıkamadılar. Bunlara rağmen görüştük.

Sayın Bahçeli’yi Başbakan yapmaya kalktılar. Milletin vermediği Başbakanlık olur mu? MHP tabanı çok istekli olduğu halde Bahçeli sorumluluk almaya ısrarla hayır dedi. Bahçeli çıkmış çantayı gösteriyor. Peki, neden o çantadakileri bizimle paylaşmadın görüşmeye geldiğimizde her şeye hayır dedin. Şov malzemesi olarak değil.

Geçen cumartesi günü, biz daha vatandaşlarımızın kanları yerdeyken, hastaneye yaralılarımızı taşımaya çalışırken, devleti, hükümeti, bizleri ‘katil’ diye yaftalamaya çalışan bu siyasi parti liderlerinden, bu müsveddelerden millete hayır gelir mi İşte şimdi her birimizin tek tek ve topluca, devlete, hükümete, bu ülkenin hizmetinde olan güvenlik birimlerine karşı tek bir sesle ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ dememiz lazım.”

Bu yıl Şubat’ta öğretmenlerimize 10 bin atama gerçekleştireceğiz. Gelecek yıllarda da bu artacak. Bu başarılarımız sürecek. Ekonomide çok iyi haberler almaya devam ediyoruz. Sanayi üretimi Ağustos’ta yüzde 7,2 oranında arttı.”

Ankara En İyi Avukat MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat