Destici’den terör önerisi!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-12-28 13:57:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ramazana rağmen İslam coğrafyasının birçok ülkesinde kan ve gözyaşının hakim olduğunu belirterek, “Ramazanda sevincin yanı sıra hüznü de yaşıyoruz. Bu güzel günlere rağmen İslam coğrafyasında oluk oluk kan akıtılıyor.” dedi.

Partisinin Ankara İl Başkanlığınca Estergon Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftara katılan Destici, burada yaptığı konuşmada, ramazanın Müslümanlar için af, mağfiret ve sevincin müjdeleyicisi olduğunu ancak İslam coğrafyasında bu sevincin yaşanamadığını ifade etti.

Destici, bu tabloya emperyalist devletlerin neden olduğuna ve Müslümanın Müslümana öldürüldüğü bir savaş senaryosunun hayata geçirildiğine işaret ederek, “Ramazanda sevincin yanı sıra hüznü de yaşıyoruz. Bu güzel günlere rağmen İslam coğrafyasında oluk oluk kan akıtılıyor.” diye konuştu.

Destici, şunları kaydetti:

“Ramazan ayına rağmen Müslüman kanı akmaya devam ediyor. Yüreğimiz yanıyor, içimiz kan ağlıyor. Müslümanın Müslümana öldürtülmesi daha da acı veriyor. Emperyalist güçler, İslam devletlerinin başında bulunan devlet başkanları ile adının önüne İslam koyan terör örgütlerinin eliyle bu cinayetleri işliyorlar. Emperyalist güçler İslam topraklarını parçalayarak yeni bir dünya arayışında. Bu kadar acıya, büyük oyunlara, kana göz yaşına rağmen İslam dünyası uyanıp ayağa kalkamıyor, birliğini gerçekleştiremiyor.”

Türkiye’nin 30 yıldan beri silahlı terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini hatırlatan Destici, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde yapılması halinde kısa sürede sonuç alınacağını söyledi. Terörle mücadelede etkili sonuçların alınması için yapılması gerekenleri sıralayan Destici, şu görüşleri dile getirdi:

“Terörle mücadele ettiğinizi samimi bir şekilde millete göstermek istiyorsanız yapacağınız birkaç iş var. Önce Kandil’i yok edeceksiniz. Suriye’nin kuzeyinde kurulan PYD’nin ortadan kaldırılması gerekiyor. PKK’ya verilen dış desteğin kesilmesini sağlamalısınız. Ne ABD’ye ne İsrail’e ne Batı’ya ne de Rusya’ya ödeyeceğimiz bir bedel var. Biz bu ülkelerin toprak bütünlüğüne zarar verecek bir girişimin içinde olmadık. Buna rağmen devletimizin bütünlüğünü tehdit eden, milletimize gözyaşı döktüren bir örgüte hiç kimse destek veremez.”

Ankara En İyi Avukat