“Sakın ola ki evlerimize kapanmayalım”

DAVUTOGLU

Teröre karşı birlik mesajları veren Başbakan Davutoğlu, vatandaşlara sokağa çıkma çağrısı yaptı ve “Sakın ola ki evlerimize kapanmayalım” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında konuştu.

Kaos ve kriz bekleyenlere izin vermeyeceklerini söyleyen Davutoğlu, teröre karşı birlik mesajları verdi.
Davutoğlu, “Moral ve motivasyonumuz için hiç çıkmadığımız kadar sokaklara çıkalım; sakın ola ki evlerimize, kendi mahallelerimize kapanmayalım” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Geçen hafta terör saldırıları gündemden eksik olmadı. Yine hain saldırılarda evlatlarımız hayatını kaybetti. Kendi şehit oğlunun cenaze namazını kıldıran imamların olduğu ülkede bayrak yere düşmez.

Son bir ayda terörün kanlı yüzü birçok yerde kendini gösterdi. Brüksel’de Lahor’da ve Ankara’da bomba patlatanlar aynı alçaklardır. İsimleri faklı olabilir ama hepsi insanlık düşmanıdırlar.

Kaos ve kriz bekleyenler boşuna bekler, biz buna asla izin vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin maskesi düşmüştür. Omurgamıza ateş edebilirler ama zihnimizi asla işgal edemezler. Hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Huzurumuzu, refahımızı bozamayacaklar.

Kaosa, teröre, nefrete ve şiddete izin vermeyeceğiz. Bu mücadele 78 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Moral ve motivasyonumuz için hiç çıkmadığımız kadar sokaklara çıkalım. Bu sokaklar bu diyar bizim.

Bu insanlar bizim, hiç gitmediğimiz kadar esnafımızın yanına gidelim. Alışveriş yapmayacaksak bile gördüğümüz her esnafa selam verelim. Hiç sormadığımız kadar komşularımızın halini hatırını soralım.

Hiç dayanışma yapmadığımız kadar dayanışma içine girelim. Aynı safta birleşen bütün vatandaşlarımı muhabetle selamlıyorum. Yolda gördüğümüz herkese hangi partiden olursa olsun selam verelim.

Terör olaylarına inat, bizi sokaktan koparmak isteyenlere inat hep beraber yola çıkalım. Sakın ola ki evlerimize, kendi mahallelerimize kapanmayalım. Biz terörü kudret gücümüzle Allah’ın izniyle yeneceğiz. Herkesi selamlaşma seferberliğine davet ediyorum.

Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, terör örgütünün şehirlerimizdeki tahribatlarını sileceğiz.

Kılıçdaroğlu terör örgütlerine laf söylemeden iktidarı yıpratmaya çalışıyor. Bunun muhalefetle alakası. CHP, sadece iktidara değil Türkiye’ye muhalefet yapıyor. CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımız da partilerinin bu hale düşmesinden rahatsızdırlar.

Sayın Kılıçdaroğlu, yeni CHP diyerek geldiği parti başkanlığında eski CHP’nin bile gerisine düşmüştür. CHP siyasi söylemini bile paralel yapıdan alıyor. HDP terör örgütünün sözcülüğünü yapıyor. Dokunulmazlık terör yandaşlığının kılıfı olamaz.

HDP kendisini teröre ipotek etmiş bir partidir. Millet iradesinin terör baronları iradesi altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Hiç kimse bu milletin Meclisinde belli sıfatları kullanarak, siyaset yapıyor görüntüsü altında, çoluk çocuk demeden bu milletin canına kasteden bir terör örgütünün sözcülüğünü yapamaz, yapamayacaktır.
Bizim teklifimiz karşısında ipe un sermeye başladılar. En başta CHP ipe un sermeye başladı. AK Parti milletin iradesine ipetek konmasına izin vermez. Terör örgütüne yardım edenlerin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız.”

 

kaynak: NTV