“Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur”

figen-yüksekdağ

HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ, 1 Kasım erken seçimleri için konuştu: “Seçimlerde Çok daha güçlü bir kazanımla saraya esaslı bir cevap vereceğiz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, il eş başkanları toplantısı öncesi genel merkezde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bütün il ve ilçe örgütlerinin 1 Kasım seçimlerine hazır olduğunu söyleyen Yüksekdağ, “1 Kasım seçimlerinde çok daha güçlü bir kazanımla saraya esaslı bir cevap vereceğiz. Bu süreç içerisinde bir geçici hükumet kuruldu. Bizler de 3 bakanla seçim hükumeti içinde yer alma yönünde bir tutum belirledik. Dün resmi süreç başladı. Bundan sonraki aşamada partimiz ve bakan olarak çalışacak 3 milletvekili arkadaşımız HDP’nin, bütün Türkiye halklarının bu kriz ortamında yaşanacak seçim sürecinin güvenliğini sağlamak, adalet mücadelesi vermek için en tekili şekilde kullanacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Yüksekdağ, geçici hükümetin icra hükümeti özelliği taşımamasına karşın kritik süreç içerisinde meydanı AK Parti iktidarına bırakmaya niyetli olmadıklarını aktardı. Yüksekdağ, ”Her yerde her alanda görmek istedikleri, yok saydıkları HDP’yi yani bizzat halkların kendisini burunlarının ucunda görmeye devam edecekler. Buna alışsınlar.” dedi.

Yüksekdağ, şöyle devam etti: ”7 Haziran’da yaşadıkları tattıkları yenilginin daha ağırını tadacaklar. Çünkü Sayın Tayyip Erdoğan ’ın çok sevdiği bir laftır. Zulüm ile abad olunmaz. Zulüm ile abad olanın ahiri berbat olur. Bunların ahiri berbat olacak.”

 

 

kaynak: Cihan Haber Ajansı

Ankara En İyi Avukat